Робота народного депутата є надзвичайно різноплановою: це не лише голосування у сесійній залі чи складання законопроектів, а й постійна взаємодія з виборцем – широкі повноваження нерозривно пов’язані із великою відповідальністю. Часто трапляється так, що народний обранець є ледве не останньою інстанцією, куди звертається по допомогу проста людина.
У таких ситуаціях дієвим інструментом для допомоги виборцям є депутатський запит. Стаття 15 Закону «Про статус народного депутата України» визначає, що депутатський запит – це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України, яка заявляється на сесії Верховної Ради України до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції.
За півтора роки своєї другої парламентської каденції народний депутат від Вінниччини Олександр Домбровський подав 230 депутатських запитів та впевнено лідирує серед всього депутатського корпусу щодо ефективності парламентського представництва громади. Дані з офіційного сайту Верховної Ради свідчать, що найближчі до пана Домбровського за кількістю поданих депутатських запитів нардепи (станом на 7 червня) це: Яків Безбах – 226; Андрій Іллєнко – 214; Едуард Матвійчук – 210; Руслан Сольвар – 167; Юрій Левченко – 147; Михайло Головко – 136; Юрій Бублик – 107; Олег Осуховський – 101; Ірина Суслова – 101.
Всього за період роботи Верховної Ради VIII скликання подано 6303 депутатські запити, отже, кожен 25-й запит належить авторству Олександра Домбровського. Найактивніша "десятка" народних обранців подала 1639 депутатських запитів, тобто 26% – від їхньої загальної кількості.