Українець Євген Ерік розробив сонячні жалюзі. Одне вікно з таким гаджетом зможе генерувати до 100 кіловат енергії на місяць. А обійдуться такі жалюзі в $ 300 з установкою.
Розумні жалюзі — це сонячні модулі, які монтуються на віконні жалюзі з внутрішньої або зовнішньої частини віконного отвору. Ці модулі перетворюють сонячне випромінювання в теплову та електричну енергію, роблячи приміщення незалежним від зовнішніх електричних мереж.
Потужність SolarGaps на квадратному метрі віконного отвору досягає 150 Ватт при зовнішньому розміщенні жалюзі і до 100 Ватт при внутрішньому.
«Так жалюзі , встановлені в трикімнатній квартирі з вікнами, що виходять на південь, здатні виробляти до 600 Ватт на годину або близько 4 кВт в день, а це 100 кВт на місяць. Середнє споживання квартири коливається від 100 до 250 кВт в місяць», — стверджує розробник.
Перетворювач зберігає одержувану енергію і спрямовує її в мережу, щоб живити електроприлади в будинку. А надлишок енергії можна зберігати і накопичувати, а при бажанні навіть продавати за зеленим тарифом обленерго, стверджує винахідник.
У Майбутньому жалюзі хочуть зробити потужнішими – збільшити ККД до 190 ват на метр квадратний вікна за рахунок застосування більш ефективних і надійних модулів.
А в мобільному додатку з'явиться статистика генерації електрики і призначені для користувача налаштування.
Поки додаток розробили тільки для Android, проте за словами Еріка, iOS-версія не змусить себе довго чекати.
Для запуску серійного виробництва Еріку потрібно орієнтовно $ 200 000. Зараз команда веде переговори з інвесторами.