Вчені з Університету Джона Хопкінса розробили штучний інтелект на основі нейромережі, який здатний визначати вік людини на основі простого аналізу крові. Штучний інтелект носить назву Aging.AI. Він аналізує, які маркери старіння перебувають у вилученої у пацієнта крові, і визначає вік людини з точністю до 83,5 відсотка. Система складається з декількох глибинних нейронних мереж. За словами вчених, останнім часом фахівці, що займаються дослідженнями процесів старіння, виявляють все більше біохімічних ознак, пов'язаних з віком.
Вивчивши понад мільйон зразків крові, дослідники створили навчальну вибірку з оптимальним числом біохімічних показників, яку потім завантажили в 40 різних нейронних мереж. Мережі шукали приховані взаємозв'язки між складом крові та віком пацієнтів. Після оптимізації роботи нейронних мереж 21 з них об'єднали в єдиний ансамбль. За допомогою нього вченим вдалося визначити найбільш важливі особливості, які відповідають із великою точностю за прогнозування віку.
Штучна нейронна мережа – це система простих процесорів, що нагадує по своїй організації мережі нервових клітин живого організму. Нейронні мережі навчають початковому набору даних, а потім вони знаходять складні залежності між ними та правильними відповідями.