Станом на березень 2016 року сума казначейських зобов’язаньСША, власником яких є Саудівська Аравія, становила $ 116,8 млрд.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Мінфіну США, розкриті фінансовим відомством відповідно до Акту про свободу інформації.
Як зазначає агентство, Саудівська Аравія входить в десятку найбільших іноземних власників держборгу США. Найбільшими ж власниками боргу є Китай ($1,3 трлн) і Японія ($1,1 трлн).
Реальні обсяги боргу США перед Саудівською Аравією можуть навіть бути вище. Валютні резерви Саудівської Аравії становлять $587 млрд. Загальна практика центральних банків, згідно зі статистикою МВФ, передбачає розміщення двох третин валютних резервів в доларах. Частина боргових зобов’язань, що залишилася, може бути акумульована в офшорних юрисдикціях. Зокрема, Бельгія є власником $143 млрд американських зобов’язань, при цьому на балансі зареєстрованих в королівстві компаній також числяться казначейські облігації, офіційним власником яких є Китай.
США публікують дані про іноземних власників своїх казначейських зобов’язань з 1974 року, але Саудівська Аравія ніколи раніше не називалася в числі власників боргу. У списку власників боргів Ер-Ріяд раніше вказувався в складі 14 нафтових країн, на балансі яких до лютого 2016 року сумарно був $281 млрд. Згідно знову розкритих даних в трійку найбільших власників боргуСША серед нафтових держав, крім Саудівської Аравії, входять ОАЕ ($62 , 5 млрд) і Кувейт ($31,2 млрд).
В середині квітня газета The New York Times писала про те, що саудівська влада попередила Вашингтон про те, що може розпродати належні їм американські активи на $ 750 млрд. Це станеться в разі, якщо в США буде прийнятий закон, який дозволить залучати Саудівську Аравію до відповідальності за звинуваченням у причетності до терактів 11 вересня 2001 року.