Золоту медаль із Чемпіонату світу з пауерліфтингу привіз на Вінниччину спортсмен Іван Чупринко, встановивши світовий рекорд із жиму лежачи – 241,5 кг. Чемпіонат проходив 19-24 квітня у Данії в місті Родбю. Перемогу у вінничанина ледь не вирвав з рук росіянин, але Іван перевищив його результат. Також у складі української збірної була ще одна вінничанка – учениця Івана Ірина Шкарапута. Взявши стокілограмову вагу, дівчина завоювала бронзу. Про свої досягнення спортсмени розповіли у Вінниці сьогодні, 26 квітня, щойно повернувшись з-за кордону.
– Чесно кажучи, не очікував від Ірини такого результату, – розпочав із похвал своєї підопічної Іван Чупринко. – Але вона відпрацювала на 1000%. Три спроби дається на Чемпіонаті. Спочатку вона взяла вагу 90 кг, тоді 95, а потім – 100 кг. Звісно, до світового рекорду їй ще працювати – там 120 кг. Але Ірина показує хороші результати.
Тендітній дівчині довелося підняти вагу, майже вдвічі більшу її власної – 52 кілограми.
– У нас мало жінок цим видом спорту займаються. Мене у пауерліфтинг привело бажання бути сильною, не такою, як всі, – каже Ірина Шкарапута.
Досвід її тренера надихає – Іван Чупринко встановив уже десятий рекорд із жиму лежачи у своїй ваговій категорії – 66 кг. Проте, розповідає, що його досягнення намагався подолати суперник із Росії.
– Спершу я взяв вагу 235 кг. Мій результат намагався перебити росіянин Ян Урсов – з третьої спроби він вижав 241 кг. У мене в запасі якраз залишалася одна спроба, яку я спочатку вирішив не використовувати. Але завдяки підтримці тренерів мені вдалося перевищити його результат – 241,5 кг, – розповів Іван Чупринко.
– Насправді, він може більше – на Чемпіонаті України з пауерліфтингу він показав результат у 250 кг, але ці результати не зараховуються до світових рекордів. Більше того, на тренуваннях Ваня вижимав 270 кг, – розповідає про досягнення свого підопічного тренер Володимир Мохник.
За його словами, вперше на арену міжнародних змагань Іван Чупринко вийшов у 2008 році.
– Ваня – виходець із Немирівського району. Він сирота – 10 років навчався у Брацлавській школі-інтернаті. Тоді – у Вінницькому державному педагогічному університеті. Таких як він – одиниці. Звісно, що хотілося би підтримки для 10-разового чемпіона світу.
– Є якісь виплати за перемогу на таких змаганнях?
– Так, є. Торік було 25 тисяч гривень. Вже цього року Кабінетом міністрів ухвалено рішення про підвищення виплат – 50 тисяч гривень. Він проживає із дружиною в гуртожитку. Давно обіцяли квартиру, але поки нічого. Іван зараз викладає у Немирівській дитячо-юнацькій спортивній школі із зарплатнею у 2000 грн. Сам тренується у Вінниці на спортивній базі «Колос». Є меценати, які допомагають, міський спорткомітет підтримує, керівник обласного департаменту спорту Сергій Чернявський підтримує. Бо вкладати у цей спорт потрібно чималі кошти, – каже тренер.
– Скільки?
– На спеціальне спортивне харчування при підготовці до серйозних змагань потрібно витратити 5-6 тисяч гривень мінімум, – каже спортсмен.
Проте, він не засмучується – продовжує викладати, тренуватися. Готується, до речі, до змагань із класичного пауерліфтингу, який відбудеться уже 18 – 23 травня у Південно-Африканській Республіці.
– Класичний жим лежачи – це вправа без спеціального екіпірування, – пояснює спортсмен.
Перемога для нього на цих змаганнях є наступною планкою, яку збирається подолати.