У Вінниці завершився прийом заявок на перший міський конкурс на краще використання сучасних інформаційних технологій в діяльності закладів освіти «Зробимо разом». Позмагатися у кращому впровадженні освітніх інновацій у своєму закладі вирішили 11 шкіл міста. Вони підготували відеоролики та матеріали, де розповідають і демонструють свої досягнення у цій сфері. Заслужений вчитель України Юрій Пасіхов, який є модератором конкурсу та членом журі, розповів про ідею створення такого змагання та які нагороди чекають на переможців.
– Ідея цього конкурсу виникла з розмови з народним депутатом Олександром Георгійовичем Домбровським, у якій він цікавився нашою думкою стосовно того, як відбувається розвиток сучасних освітніх технологій у Вінниці – як впроваджуються технології електронного навчання, «перевернутого» класу, елементи дистанційної освіти, і, загалом, комп’ютеризація освітнього процесу. Оскільки я цим питанням займаюся, то розповів, що нині у нас ця ситуація якось рухається у кращий бік, хоч і не так швидко, як би того хотілося. І от, щоб стимулювати цей процес, подумали – а чому би не провести конкурс? Ті школи, які візьмуть участь у конкурсі, зможуть показати свої досягнення, а інші – побачать, як це працює, – поділився Юрій Пасіхов.
Сказано – зроблено, і конкурс оголошено. Його засновниками стали Лабораторія інформаційних та комунікаційних технологій, Вінницький національний технічний університет та Вінницька академія неперервної освіти. Вони і формуватимуть структуру журі конкурсу і зможуть фахово оцінити досягнення вінницьких шкіл та вчителів, зокрема – у впровадженні цікавих ідей в освітніх інформаційних технологіях.
– Вважаю більше плюсом аніж мінусом те, що конкурс проводиться не через вказівку «зверху», а через вплив, так би мовити, «збоку» – він відбуватиметься під особистим патронатом народного депутата Олександра Домбровського і за підтримки засновників. Це саме конкурс для вчителів, тож робиться він не для «галочки», а насправді для розвитку сучасних технологій в освіті. Бо нам нікуди не подітися від цього – освіта має йти в ногу з часом. Приміром, на останній олімпіаді з фізики вже були питання, які стосувалися нещодавніх відкриттів науковців. І багато дітей не знали, що відповісти. Тож це ще раз підтверджує, що ніяк не можна відставати – від цього залежить розвиток наших дітей, – вважає Юрій Якович.
Для конкурсу було створено окремий сайт, де можна переглянути роботи шкіл-учасників. Вони будуть представлені на публічне обговорення, оскільки знаходяться у відкритому доступі, а також оцінюватимуться командою журі з урахуванням результатів публічного обговорення. Таким чином до другого туру буде відібрано кращих 3 – 5 робіт (оргкомітет ще вирішує – ред.).
– Другий тур планується провести у вигляді захисту цих робіт. Це буде відкритий публічний захід. Кожен фіналіст захищатиме свою роботу в довільній формі – це може бути флешмоб, доповідь чи презентація. Головне, щоб було продемонстровано результат впровадження інформаційних технологій у їх освітньому закладі, – каже Юрій Пасіхов.
Призами для переможців будуть пристрої та устаткування, які допоможуть покращити уже наявні напрацювання в освітніх інноваціях.
Організатори конкурсу сподіваються, що це допоможе іншим закладам розвиватися у цьому напрямку, зробити навчання комфортним, а тому, у разі досягнення позитивного результату і підтримки, готові зробити конкурс обласним.