9 рекордів Володимира Козюка зафіксували у Вінницькому художньому музеї

Новини Вінниці

У Вінницькому обласному художньому музеї сьогодні, 25 березня, запрацювала виставка з приватного зібрання вінницького мецената, колекціонера, народного художника України Володимира Козюка «Скарби твої, Україно. Історія врятування». Це понад півтори тисячі експонатів: ікон, фотографій, листівок. В історію експозиція увійде як виставка 9 рекордів України.

Віднині Володимир Козюк ще й офіційно став Народним художником України – нагороду, яку нещодавно йому було присуджено відповідним Указом Президента, вручив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Презентуючи виставку, Володимир Козюк особливу увагу звернув на унікальну колекцію подільської ікони на полотні, яка нараховує більше 250 екземплярів.

«Я впевнений, що ця колекція є не лише найбільшою в Україні, а й у світі. Я її почав збирати ще з 10 років. Це тоді була цікава тема, бо її забороняли. А в 20 років мені потрапила до рук перша подільська ікона. Тоді й зрозумів, що хочу це вивчати, збирати. І зараз мені звісно трошки важко віддавати колекцію, однак я мрію про музей Подільської ікони. Тому все це робиться заради його створення», – сказав художник.

Колекція подільських ікон і стала одним із нинішніх рекордів Володимира Козюка. Привітати його з цим досягненням прибув народний депутат України від Вінниччини Олександр Домбровський.

«Володимир, якого я знаю досить давно, і сам є людиною-рекордом – з точки зору глибини своєї культури, духовності, сердечності, безкорисливості. Це просто унікальна людина, яка бачить світ по-іншому. І це відображається і в його картинах, і у фотографіях, і в усьому, що він робить. Я пам’ятаю, що про мрію створити музей Подільської ікони у 2002 році почула вся Вінниця, коли я був міським головою. І багато було розмов на цю тему, але досі все залишилося на рівні розмов. Я сподіваюся, що це величезне досягнення Володимира врешті дасть можливість створити цей унікальний музей» – сказав Олександр Домбровський.

Представник міської ради Сергій Чорнорлуцький, вітаючи  художника, зазначив, що цьогоріч мерія обов’язково розгляне кандидатуру Володимира Козюка на звання Почесного громадянина Вінниці.

Усю експозицію художник – 1500 експонатів – передав у власність Вінницькому обласному художньому музею. Це стало ще одним рекордом.

«Уперше нам доводиться реєструвати таку кількість експонатів, переданих від однієї особи. Це рекорд рекордів. Щодо окремих екземплярів, то тут є дійсно рідкісні автентичні речі, які відображають основу нашої історії. Книга рекордів України саме на таке і направлена. Крім того, такі виставки і такі речі мають бути визнані на світовому рівні, тому ми підготуємо заявку до Книги рекордів Гіннеса», – сказав голова редакційної ради національного проекту "Книга рекордів України" Олег Іваненко.

Рекорди зафіксовано у таких категоріях:

«Колекції» − найбільша в Україні колекція народних ікон Поділля на полотні. Загальна кількість ікон – 250 одиниць;

«Благодійність» − передача найбільшої кількості експонатів із приватної колекції до музеїв України – 1500;

«Науково-пошукова робота» − найбільший приватний архів з зображенням хат під стріхою, які були знайдені та сфотографовані у Вінницькій області автором – 200;

«Науково-пошукова робота» − найбільший приватний архів світлин хат під стріхою, у яких на період фіксації ще проживали люди – 65;

«Фотографія» − найбільший архів власних світлин людей у вишитих сорочках. Загальна кількість людей на фотографіях у вишитих сорочках – 700

«Фотографія» − найбільший архів власних світлин із фотосесій людей у національному одязі, які були подаровані їм автором особисто. Загальна кількість зйомок – 200;

«Колекції» − найбільша приватна колекція світлин людей у вишиванках, сфотографованих до 1924 року. Загальна кількість фотографій – 200;

Колекції» − найбільша приватна колекція дореволюційних (до 1917р.) листівок із зображенням людей та видів України. Загальна кількість листівок – 850;

«Колекції» − найбільша приватна колекція фотографій та листівок із зображенням хат під стріхою, видрукуваних або сфотографованих до 1936 року. Загальна кількість експонатів – 250.

1 коментар на “9 рекордів Володимира Козюка зафіксували у Вінницькому художньому музеї

  1. У Великодній Піст це видається вшануванням особистої гордині/пихи, – невже місяць складно було зачекати?На Великдень подія мала б зовсім інші значення і вагу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *