У понеділок у Відні розпочала роботу 59-а сесія Комісії з наркотичних засобів. Виступаючи на її відкритті, Виконавчий директор Управління ООН з наркотиків і злочинності Юрій Федотов заявив, що сьогодні в світі налічується 27 млн наркозалежних осіб.
“У глобальному масштабі в світі налічується приблизно 27 млн наркозалежних осіб, в тому числі 12 млн ін’єкційних наркоманів. Щорічно в результаті передозування та інших причин, пов’язаних зі споживанням наркотиків, гинуть 200 тис. чоловік”, — сказав Ю.Федотов, виступаючи на сесії Комісії. Він повідомив, що 13 відсотків тих, хто вводить наркотики за допомогою шприца, заражені ВІЛ.
Глава Управління ООН висловив серйозну стурбованість тим, що в багатьох країнах світу не докладають достатніх зусиль для запобігання, лікування і реабілітації наркоманів.
У своєму виступі Ю.Федотов привернув увагу до ще однієї проблеми, пов’язаної з тим, що щорічно мільйони людей, в тому числі хворих на рак, страждають від болю, не отримуючи необхідної медичної допомоги.
“Наші партнери з ВООЗ повідомляють, що щорічно 5,5 млн пацієнтів, хворих на рак, і більше млн ВІЛ-інфікованих страждають через відсутність доступу до болезаспокійливих ліків”, — зазначив Ю.Федотов.
Він заявив, що таку ситуацію необхідно виправити, підкресливши, що в світі виробляється достатньо речовин і сировини, щоб повністю задовольнити глобальний попит на болезаспокійливі засоби.
Виконавчий директор закликав просувати більш всеохоплюючу стратегію боротьби з незаконним обігом наркотиків, що спирається на зусилля в області захисту прав людини, охорони здоров’я, безпеки та сталого розвитку.
Комісія з наркотичних засобів була утворена в 1946 році. Вона складається з представників 53-х країн, що обираються ЕКОСОР строком на чотири роки. Основна функція Комісії — здійснення спостереження за застосуванням міжнародних договорів з питань контролю над наркотичними засобами та психотропними речовинами.
59-я сесія Комісії з наркотичних засобів триватиме до 22 березня. Для участі в ній прибули півтори тисячі представників держав-членів ООН, міжнародних організацій і громадянського суспільства.
У цьому році засідання почалося з триденного підготовчого сегмента. З 14 по 16 березня делегати обговорюватимуть положення проекту заключного документа Спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН з проблеми наркотиків у світі, яка пройде в квітні в Нью-Йорку.