Пізнавально-філософська вистава для маленьких відвідувачів «Півтори жмені» з’явилася у репертуарі Вінницького академічного обласного театру ляльок. Її режисер режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн, – каже, що намагався зробити її такою, аби і дорослим було корисно.
Виставу створено за однойменною п’єсою Неллі Осипової. Твору додали гуцульських мотивів – елементи вишивки має кожна лялька-персонаж вистави. Музичним тлом постановки є верховинські мелодії. Також чимало діалектних слів, притаманних тій місцевості. Значення кожного слова пояснює оповідач – пастух. Тому діти дізнаються багато нового, а деякі слова навіть для дорослих стануть відкриттям.
«Головний персонаж – Ягня, якому лиш два дні від народження, – вирушає у довгу і небезпечну мандрівку, аби принести півтори жмені солі для Матері-вівці, котра занедужала і через те відбилася від отари. Дорогою до селища, куди прямує ягня, йому зустрічаються різні звірі, котрі намагаються його навчити чогось нового. І от ці знання ягня неправильно використовує. Врешті, це заважає йому виконати головну місію – врятувати маму, бо через повчання по сторонніх воно забуває настанову мами-вівці. Але світ не без добра – ягнятко не просто згадує мамині слова, а й знаходить вірного друга, якого пізнав у біді», – розповів Олександр Свіньїн.
Постановку готували у рекордно короткі строки – 12 днів. Ролі Вівчаря і Ягнятки дісталися молодим акторам – Юрію Марцінову та Ірині Огороднік. Режисер відзначає, що працювати їм ще є над чим, однак бачить у них різкий крок уперед.
Озвучувати аж три ролі – Матері-вівці, Кролиці та Голуба, – буде заслужена артистка України Олена Андрушко. Персонажі Вовка і Півня говоритимуть голосом Олександра Корнєєва. А голос Лисиці та Свинки належить Людмилі Дюкарєвій.
Атмосфера вистави – це такий собі образ суспільства, в якому ми живемо, і де кожен нас або вчить чогось, або додає досвіду. Звісно, є у виставі і гумор – доступний для дітей, хоча й дорослими може бути інтерпретований по-своєму.