Міністри торгівлі 12 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону підписали в новозеландському Окленді угоду про створення одного з найбільших регіональних економічних об’єднань — транстихоокеанського партнерства, — на яке припадає до 40% світового ВВП.
Учасниками угоди є США, Японія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Мексика, Перу, Чилі, Малайзія, Бруней, Сінгапур і В’єтнам.
Цей проект, переговори щодо якого розпочалися ще у 2008 році і принципова домовленість щодо якого була досягнута в жовтні минулого року, став одним з головних пунктів президентського порядку адміністрації глави США Барака Обами.
Економічний сенс цієї угоди для США багато спостерігачів бачать в спробі Вашингтона стримати зростання впливу Китаю в регіоні. Не випадково КНР в блок не увійшла.
“Коли більше 95% потенційних споживачів нашої продукції живуть за межами США, ми не можемо дозволити країнам на кшталт Китаю визначати правила світової економіки. Ці правила повинні написати ми, відкриваючи американським товарам нові ринки”, — говорив Б.Обама 5 жовтня 2015 року.
Передбачається, що в рамках транстихоокеанського партнерства буде створена зона вільної торгівлі.