18 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 941 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів». Цим нормативно-правовим актом внесено зміни до постанов Уряду від 07.09.1998 № 1388 та від 11.11.2009 № 1200, якими виключено з документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, довідку-рахунок встановленої форми, видану відповідним суб’єктом господарювання, натомість введено нову категорію документів, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу, — укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах за присутності адміністраторів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб.
— У разі звернення до територіального сервісного центру особи з наміром укласти договір в присутності працівника центру можливе укладення договору за формою самостійно визначеною сторонами договору та попередньо підготовленою ними і принесеною в приміщення центру (без підпису) або використання отриманого в центрі бланку.
— Якщо сторони виявили бажання скористатися бланком договору, наявним у центрі, працівник територіального сервісного центру МВС надає їм три бланки одного виду договору.
— Бланк договору заповнюється сторонами власноручно в присутності працівника центру (адміністратора). У разі необхідності працівник центру може надати лише консультативну допомогу щодо його заповнення.
— Працівник центру (адміністратор) зобов’язаний попередити сторони, що згідно з чинним законодавством відповідальність за зміст договору та його виконання покладається на них, а також що укладення цього договору є їхнім власним волевиявленням та жодної відповідальності, у разі виникнення спорів, працівник сервісного центру МВС, в присутності якого було укладено договір, не несе.
— Перед безпосереднім укладенням договору, тобто підписання його сторонами, працівник сервісного центру (адміністратор) перевіряє документи, що посвідчують особи сторін та їхні повноваження на його укладення, робить з них ксерокопії, що долучаються до відповідної справи. Ксерокопії цих документів засвідчуються особистими підписами їхніх власників та написом «Згідно з оригіналом».
— Разом з цим працівник сервісного центру (адміністратор) проводить перевірку транспортного засобу, свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) та осіб, які звернулися за укладенням договору, за відповідними пошуковими реєстрами.
У разі виявлення в результаті перевірки інформації, котра може слугувати перешкодою для укладення договору, працівник центру (адміністратор) повідомляє її сторонам і відмовляє в його укладенні та реєстрації в сервісному центрі.
— Після підписання договору, працівник сервісного центру (адміністратор) проштамповує кожен аркуш договору печаткою сервісного центру та ставить на кожному примірнику відмітку «Укладено в територіальному сервісному центрі МВС № ___ в присутності адміністратора ____(ПІБ)___».
— Укладення договору, здійснюється сторонами виключно в приміщенні сервісного центру та в присутності працівника сервісного центру (адміністратора).
— Укладений в сервісному центрі договір працівник сервісного центру (адміністратор) реєструє у Книзі обліку договорів купівлі-продажу транспортних засобів.
— Два примірники договору надаються сторонам, третій, разом з копіями документів, з яких встановлено особи та повноваження сторін, підшивається до матеріалів справи центру.