Де і як вінничани можуть скупатися на Водохреща?

Новини Вінниці

Завтра, 19 січня, вінничани відзначатимуть Водохреще. Свято пройде на Вишенському озері у парку «Дружби народів» та на озері в районі олійножирового комбінату. Під час заходів вінничани та гості міста зможуть взяти участь у спортивних конкурсах, послухати народну музику, а також – зануритися у хрещенську воду.

О 12 годині на Вишенському озері пройде свято зимового плавання «На Водохреще». Тут для всіх присутніх виступатиме аматорський фольклорний гурт «Подільські музики» Вінницького районного Будинку культури. Кожен зможе взяти участь у спортивних конкурсах – попіднімати гирі, повправлятися у швидкості, перетягуванні канату та багато іншого. Найспритнішим гарантовані солодкі подарунки.

Також о 12.00 свято Водохреща розпочнеться в районі Вінницького олійножирового комбінату. Тут на вінничан чекають розваги та спортивні змагання.

З 12 по 16 годину йорданські купання пройдуть на річці Південний Буг біля території дитячо-юнацької спортивної школи №2 (база «Динамо»). Учасники заходів тут зможуть скуштувати чай, глінтвейн та смажені на вогнищі ковбаски.

О 15 годині відбуватимуться купання на пляжі «Хімік», організовані цивільним корпусом «АЗОВ». Тут також пройдуть спортивні конкурси та навіть змагання у запливах на швидкість. Зігріваючий чай після купань гарантовано.

Відзначаючи Водохреще, вінничанам варто пам’ятати про правила поведінки під час перебування на льоду водойм та під час купання (занурення). Начальник водолазно-рятувальної служби КП «Комбінат комунальних підприємств» Петро Аксієнко наголошує, що купатися в ополонках можна лише під наглядом представників служби порятунку та лікарів.

«Не перебувайте у воді більше однієї хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму. При необхідності негайно зверніться за допомогою до чергових рятувальників та лікарів. Після купання варто розтерти себе махровим рушником і одягнути сухий одяг. Для запобігання переохолодження – випийте гарячий чай і пам’ятайте, спиртні напої не сприяють розігріву тіла», – розповідає Петро Аксієнко.

Перед купанням потрібно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку. До ополонки треба підходити в зручному, неслизькому взутті, яке легко знімається, аби запобігти втраті чутливості ніг. Занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, аби уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Крім того, занурення з головою збільшує втрату температури та може призвести до шоку від холоду. Не можна також пірнати в ополонку вперед головою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *