Інтерактивну карту історичного центру Вінниці безплатно розробляють 10 модельєрів

Новини Вінниці

Тридцять архітектурних пам’яток і більше сотні другорядних об’єктів планують відтворити у форматі 3-D представники громадської організації «Центр візуальних проектів». Над макетами безкоштовно працюватимуть 10 модельєрів, причому як досвідчених та знаних, так і початківців з числа вінницьких старшокласників. Головною метою є створення інтерактивної карти історичної частини міста часів архітектора Артинова: від колишньої жіночої гімназії (нині школи № 2) – до острова Кемпа, від Кумбар – до церкви Св. Микола на Старому місті. Вона містити і збережені, і знищені об’єкти. Увесь контент та графічні зображення будуть виставлені у вільний доступ. Наразі розробники вже створили пробні макети Вежі – головного символу міста, зруйнованого готелю «Бель-Вю» та залізничного вокзалу.

«Ідея виникла через те, що не всі вінничани добре знають історію міста. І було б добре, якби у «Прозорих офісах», стоячи в черзі, наприклад, можна було б подивитися інтерактивну карту Вінниці часів Артинова і Оводова, коли з провінційного містечка Вінниця стала процвітаючим центром губернії, – каже представник ГО «Центр візуальних проектів» Андрій Черненко. – Актуальність назріла не давно. Я думаю ви знаєте про те, що у Вінниці знімають кіно про мера-реформатора Миколу Оводова. Головний режисер Василь Медяний стикнувся з проблемою, що Вінниця стала надто сучасною і немає автентичних локацій для зйомок історичних фільмів, бо скрізь ремонти і пластикові вікна. Ми домовилися відтворити старий вигляд вокзалу для одного епізоду. Зараз активно працюємо над цим об’єктом, бо ж фільм мають презентувати до Дня міста».

Андрій додає, що наразі триває збір інформації, фотографій та відеофайлів, на яких зображені історичні об’єкти міста. Їх розробникам надають історики, зокрема, допомагає директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен. Але головна проблема – це відсутність технічної документації на зруйновані пам’ятки, що унеможливлює повноцінний процес відтворення. Наприклад, на фото готелю «Бель-Вю» помітний тільки його фасад, а як він виглядав з боків чи ззаду достовірно невідомо. Тому у команді з ІТ-модельєрами працюють не лише історик, але й архітектори і мистецтвознавці.

Активна фаза роботи розпочнеться з вересня, а триватиме щонайменше два роки. Готовий візуальний продукт історичної частини міста ІТ-шники планують презентувати у вигляді інтерактивної 3-Д карти, яку можливо розташують у холі Вінницької міської ради для користування городян.

Олеся Шуткевич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *