За два місяці на Вінниччині можна буде приймати електрокардіограму з віддалених куточків області. Для цього за кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку, буде куплено сучасне обладнання для дистанційної ЕКГ–діагностики, вартістю 321 тисяч доларів США, передає кореспондент УНН-Центр.
Відповідну угоду про купівлю обладнання підписали сьогодні, 23 травня, в облдержадміністрації в межах впровадження регіонального субпроекту “Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією”.
Це дві центральні станції дистанційного прийому для дистанційно-діагностичного центру, який розташований на базі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також 311 ЕКГ — телеметричних пристроїв — будуть роздані в Центри первинної медико-санітарної допомоги. Пристрій у лічені хвилини передає кардіограму на телеметричний центр. Там чергуватимуть цілодобово п’ять фахівців, які швидко дадуть відповідь чи встановлять діагноз, — розповіла директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович.
За словами директора фірми, яка поставлятиме обладнання, Романа Павловича, щороку в Україні таким дистанційним методом проводиться близько 100 тисяч телеконсультацій, а це врятовані життя та здоров’я хворих, які мають проблеми із серцем.
Вінницька область протягом 15 років є лідером на теренах України з використання телемедицинських технологій для дистанційної діагностики електрокардіограм. На сьогодні альтернативи телемедицині для покращення рівня надання кваліфікованої медичної допомоги на первинній ланці не існує. Цим шляхом ідуть майже всі розвинуті крани. Лікар, перебуваючи за 200-300 кілометрів, може надавати медичну послугу пацієнту, — прокоментував Роман Павлович.
За інформацією: УНН-Центр