Сьогодні, 15 травня у Верховній Раді відбувся семінар щодо стану реформи з децентралізації в Україні.
Зустріч ініційована заступником голови Комітету Верховної Ради з питань державного будвництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народного депутата Сергія Кудлаєнка. Як повідомив парламентарій, експертна дискусія за участі представників органів місцевого самоврядування Вінниччини стала логічним продовженням обговорення у Вінниці під час виїзного засідання Комітету, що відбулось 30 березня 2017 року.
«Учасники березневої зустрічі, представники місцевих громад Вінницької області підняли низку питань , що потребують більш детального роз’яснення – госпітальні та освітні округи, механізми співробітництва та бюджетні трансферти для об’єднаних громад. Тому, було вирішено продовжити дискусію у травні із залученням експертів та представників профільних міністерств на центральному рівні », – повідомив народний депутат.
У семінарі, що проходив у форматі «запитання–відповідь» взяли участь народні депутати України, голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голови районних та сільських рад Вінниччини, представники асоціацій міст та органів місцевого самоврядування, а також директори департаментів Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунальногогосподарства.
Під час обговорення напрямків реформи з децентралізації на запитання присутніх відпвів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, а також експерти з питань бюджету стостовно фінасування установ, що забезпечують спільні інтереси у межах кількох населених пунктів.
Крім експертної дискусії , у програмі зустрічі цього дня – круглий стіл Комітету Верховної Ради, під час якого учасники обговорять питання удосконалення районного рівня адміністративно-територіального устрою України в сучасних умовах проведення реформи децентралізації влади.
«Комітет приділяє значну увагу налагодженню безпосереднього діалогу з органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами, це дозволяє нам оперативно реагувати на можливі недоліки, враховувати пропозиції і своєчасно визначати пріоритети законодавчих змін. Відтак, широка дискусія є безперечно найкращим механізмом комунікації та пошуку оптимальних рішень для реалізації реформ в Україні», – підкреслив Сергій Кудлаєнко.