Керувати інвалідним візком за допомогою смартфону – не міф, а реальність. Вінницькі винахідники розробили спеціальний додаток для гаджетів. Візок може оминати перешкоди та самостійно під’їжджати до людини. Аналоги такого додатку є лише в Канаді. Але, на відміну від української програми, канадські – втричі дорожчі
Завдяки цьому додатку об’їхати, приміром, тумбочку, стіл та навіть яму на вулиці людям з особливими потребами тепер буде легше. Вінницькому винахіднику Сергію Агєєву розробку замовило держпідприємство з виготовлення візків. Нині програма для гаджетів проходить випробування.
– Програма дозволяє людині приїхати, наприклад, додому на інвалідному візку та пересісти на діван, після того візок можна направити, приміром так, щоб він не заважав проходу. Мжна підлаштувати чутливість, швидкість керування і це, впринципі, абсолютно нескладно, – розповідає Сергій Агєєв.
Кілька місяців Сергій разом із колегами розробляв цей додаток. Розробники кажуть, що створювали його максимально доступним та простим. А от рівень захисту від збоїв при цьому в програмі – не гірший, ніж у літаках.
– За надійністю робили систему, яка, практично, на 100% не матиме збою, – додає інженер-розробник Олег Юрченко. – Адже це дуже відповідальний момент, і ми підходимо до цього питання як в разі проектування літака. Тобто, якщо щось трапляється із літаком, він може впасти, так само може впасти й людина, яка обмежена в своїх можливостях. І таку людину треба захистити від будь яких несподіванок.
Смартфон контролює також і кількість заряду в електричному візку. Розробники вже планують вдосконалити свій додаток – невдовзі візком можна буде керувати за допомогою голосових команд. А ще телефон вкаже точну відстань до місця призначення. До слова, аналоги такого додатку в Канаді коштують півтори тисячі доларів, це втричі дорожче відчизняного винаходу.