Для мотивації учнівської молоді до вибору актуальних та сучасних професій, затребуваних на регіональному ринку праці, Вінницька обласна служба зайнятості провела 129 профорієнтаційних заходів «Урок реального трудового життя» в навчальних закладах області, участь в яких взяли майже 3 тис. дітей.
Фахівці центрів зайнятості формували у майбутніх випускників відповідальне ставлення до планування професійної кар'єри за допомогою знань про світ професій та основних правил її вибору. Школярі дізнались, що умова оптимального вибору професії знаходиться у центрі перехрестя 3-х складових «Хочу – Можу – Треба».
Цікавою для учнів була інформація про абсолютно нові «професії майбутнього»: урбаніста-еколога, будівельника «розумних доріг», оцінювача інтелектуальної власності, молекулярного дієтолога, генетичного консультанта, сіті-фермера, мережевого юриста тощо.
В ході проведення профорієнтаційних заходів фахівці служби зайнятості прагнули аби школярі замислились над перспективами працевлаштування за обраною професією і зробили правильний вибір у житті. Адже закінчуючи навчання в школі, випускник повинен чітко усвідомлювати, що він може, на що здатний, та знати, в якому навчальному закладі буде здобувати професію або спеціальність.
Той, хто ще не обрав майбутній фах, може звернутися до центру зайнятості, де допоможуть зорієнтуватись у власних інтересах, нахилах, та визначитися, яка професійна діяльність найбільш відповідає здібностям.
За інформацією: Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Вінницького ОЦЗ