На Вінниччині зросла чисельність козулі, муфлона та зайця-русака

Новини Вінниці

У Вінницькій області відмічається зростання чисельності деяких видів мисливських тварин, зокрема козулі, лані, муфлона та зайця-русака порівняно з попередніми роками.

Таку тенденцію фахівці пояснюють відсутністю полювання у мисливських сезонах 2022/2023 та 2023/2024 років, а також короткою тривалістю полювання у сезоні 2024/2025 років.

Про це повідомили в Державній екологічній інспекції Вінницької області.

З огляду на обмеження, пов’язані з воєнним станом, під час обліків переважно використовували анкетно-опитовий метод, фото- та відеопастки, а також підрахунок у місцях підгодівлі та зимових скупчень тварин.

Також зафіксовано зменшення чисельності дикого кабана, що пов’язують із поширенням африканської чуми свиней. Також відмічається спад популяції оленя благородного та оленя плямистого. Однією з ймовірних причин цього є збільшення кількості хижаків, які на них полюють, а також часткова міграція тварин.

За результатами обліків чисельність основних видів мисливських тварин в області становить: зубр – 140 голів, лось – 17, олень благородний – 138, олень плямистий – 520, лань – 225, козуля – 10 331, муфлон – 112, кабан – 1 559, заєць-русак – 50 370, білка – 6 431, ондатра – 9 491, видра – 1988, бобер – 1 150, борсук – 3 849, лисиця – 6 764, вовк – 96, кіт лісовий – 143, куниця лісова – 903, куниця кам’яна – 2753.

Крім того, з метою недопущення поширення небезпечних інфекційних захворювань на виконання рішення Ради оборони Вінницької області було видано 63 дозволи на регулювання чисельності шкідливих тварин. У результаті добуто 8 вовків, 5 шакалів, 1197 лисиць.Новини Вінниці

Також проводилося регулювання чисельності дикого кабана шляхом полювання за ліцензіями відповідно до затверджених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України лімітів використання мисливських тварин на мисливський сезон 2025–2026 років. Загалом у межах визначених лімітів добуто 145 голів кабана.

«Проведення обліків мисливських тварин та заходів з регулювання їх чисельності є важливою складовою збереження природного балансу та контролю за станом популяцій диких тварин», – зазначили у Державній екологічній інспекції.

Джерело новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *