Народний депутат України, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко відправилася у своєрідне турне по країні задля того, щоб поспілкуватися з людьми, розказати своє бачення процесів, що відбуваються в державі, а також дізнатися, чим живуть регіони. Після Харківської, Сумської та Донецької областей вона побувала на Вінниччині.
Спілкуючись із мешканцями Шаргорода, вона зазначила: аби бути самостійними із своєю мовою, церквою та армією та не «зійти» зі шляху європейської демократії, необхідно обов’язково взяти участь у виборах президента, оцінити, що було зроблено за останні – нелегкі для України роки – і 31 березня зробити правильний та відповідальний вибір.
- Коли в 2014 році президентом обрали Петра Олексійовича, в бюджеті було 108 тисяч гривень на всі пенсії, зарплати, міліцію, армію, озброєння. Головнокомандувач розумів, що країна мусить мати свою армію, тому і поставив задачу – відновити армію. Якою ціною? Нашою…Долучилися волонтери, пенсіонери, державні службовці, усі українці, добровольці, які з Майдану йшли на фронт, хлопців з кожного села і міста відправлялися на передову. А ще ціною скорочення державних програм, недоплати, не підвищення і неіндексації пенсій, – зазначила нардеп.
За її словами, наразі армія відновила свою боєздатність на 85%, про це звітують і начальник Генштабу Муженко, і міністр оборони Полтарак.
- За три роки українська армія ввійшла в ТОП-10 найсильніших європейських армій. Три роки Укроборомпром працює в три зміни. Раніше не працював навіть на 30%. Тепер на українські полігони приїжджають європейські інструктори не вчити, а вчитися, – підкреслила Ірина Луценко.
Народна депутатка відзначила, що під час перебування у регіонах, стають помітними результати реформи децентралізації: відремонтовані садочки, школи, лікарні, освітлені вулиці доводять її економічну та політичну ефективність. Тож важливо зберегти її впровадження і надалі.
- Петро Порошенко свого часу заявив, що в Україні немає периферії, а є 26 регіонів. Всі області рівні, і незалежно від того, де живуть люди – в селі, селищі, місті чи обласному центрі, – діти мають навчатися за єдиними освітніми стандартами в однакових умовах. Медицина й адміністративні послуги мають бути доступними та якісними для всіх однаково, – переконана парламентарка.
Зміни почали відбуватись у 2014 році. Децентралізація – один із пунктів тодішньої передвиборчої президентської програми Петра Порошенка.
- Однак тоді потрібно було відновлювати армію, тому позитивні зміни на місцях мало хто відчував. Починаючи з 2017 року, в Україні появилися кошти, які почали працювати на громади. За 2017-2018 роки черги до дитячих садочків по Україні скоротилися вдвічі. Почали відкриватися нові групи і дитячі садочки. Це маленький приклад, який показує , що з`явилися кошти не тільки в районі, а й в ОТГ та селах, – додала Ірина Луценко.
Депутатка зазначила, що завдяки тому, що в Україні почала розвиватися економіка, вдалося запровадити нові соціальні програми, запроваджено монетизацію субсидій, батькам при народженні дітей видають «бебі-бокси». А ще почали будуватися якісні дороги.
- У 2018 році було відремонтовано 3800 кілометрів центральних доріг із 25 тисяч кілометрів доріг. На 2019 рік уже передбачені кошти на ще 5800, це я говорю про державний бюджет. Роботи дуже багато, але головне – ми почали працювати та розвивати своє, – каже Ірина Луценко.
За словами представника президента у ВР, цього року додатково виділено 1,5 мільярда на програму «доступні ліки», ще 2 млрд грн. – на екстрену медицину для придбання «швидких». Ірина Луценко зазначила, що додатково будуть виділені кошти на закупівлю ангеографів.
- У 2018 році було закуплено 20 апаратів, а в 2019 році буде докуплено ще 27. Це те обладнання, яке дозволяє зменшити смертність від серцево-судинних захворювань – інсультів, інфарктів, – додала Ірина Луценко.