Які хвороби передаються статевим шляхом та як убезпечити себе від «інтимних» інфекцій та небажаної вагітності? Про це вінницьким студентам та старшокласникам розповідали вчора, 20 листопада, у хабі «Місто змістів». Лекції відбулися у рамках проекту «Про що не говорять вголос».
Цікаво про неприємне
Студент 6-го курсу вінницького медичного університету Олексій Ковальчук повідомив слухачам чимало цікавих фактів про інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Наприклад, хламідіоз можуть «підчепити» лише 25% статевих партнерів хворого, а в 70% жінок він взагалі жодним чином себе не проявляє.
В свою чергу, трихоманади є причиною 20-30% будь-яких запальних уражень статевих органів. Щороку у світі реєструють понад 143 мільйони випадків зараження трихомоніазом, більшість інфікованих – у віці 19-29 років.
Невиліковний ВІЛ здатен щодня продукувати 1010 вірусних часток і має 20 різновидів, а різними видами герпесу уражені 500 мільйонів людей по всій планеті.
Як уберегтися?
Як зазначив майбутній лікар Олексій Ковальчук, найкращими способами уберегтися від хвороб є «розумний» вибір партнерів та використання контрацептивів. Якщо ж вам не пощастило захворіти на ту чи іншу інфекцію – не зволікаючи йдіть до лікаря.
Перш за все убезпечує від інфекцій виважене статеве життя. Якщо ви не впевнені у своєму партнері, то краще відмовитися від статевого акту, тим більше при наявності симптомів. Також потрібно використовувати контрацепцію. Якщо вже захворіли – зверніться до лікаря, в запущених стадіях хронічного процесу допомогти вже нічим не можна, – розповів він
Щоб обидва партнери були на 100% впевнені один в одному, Олексій рекомендує закоханим разом здавати аналізи. «Повний пакет» коштуватиме 800-1000 гривень:
Ніколи не соромтеся свого партнера: ще до початку статевих відносин попросіть у ного довідку про те, що він не хворіє на хвороби, які передаються статевим шляхом. Або підіть і здайте аналізи разом. Повний спектр аналізів коштуватиме 800 – 1000 гривень, залежно від клініки. До тогож, є безкоштовні державні програми
Грудне годування проти вагітності
Лекторка Дар’я Кошуба відкрила юним слухачам усі можливі методи контрацепції. Чимало з них були «знайомі» лише з презервативами.
Хто які методи контрацепції знає?, – запитала Дар’я у зали
Ну… Тільки презервативи, – сором’язливо відповів один з хлопців
Втім, сама Дар’я нарахувала їх не менше десяти: від простого перерваного статевого акту та вираховування «безпечних» днів менструального циклу, до гормональних препаратів, стерилізації і зовсім вже екзотичних методів. Таких, як метод лактаційної аменореї. Відповідно до цього методу, матір, яка годує немовля переважно груддю, може знову завагітніти лише на 6 місяці після пологів. Важко повірити, але це найнадійніший метод контрацепції: він «захищає» від вагітності у 97-98% випадків. Для порівняння, «надійність» презервативів оцінюється у 75-95%.
Додамо: «Про що не говорять вголос» – освітній проект «Студентського Братства Вінниччини» та сексологині Олександри Єфремової.
Олександр Сашньов