У Вінниці не знайшлося людей на «релігійний» мітинг

Новини Вінниці

Сьогодні, 18-го листопада біля вінницького Свято-Преображенського собору мав відбутися мітинг. Прийти на акцію православних прихожан агітував активіст Олександр Шавлюк. Він пропонував небайдужим вірянам особисто розпитати митрополита Вінницького і Барського Симеона щодо його позиції навколо створення помісної Української церкви. Втім, окрім нього самого та групи журналістів, в назначений час біля собору ніхто не зібрався.

Я хотів би поговорити з владикою Симеоном публічно: або він йде у автокефалію, або залишається в Українській православній церкві. Хочу чітко почути відповідь, і все, – запевнив Олександр

Олександр Шавлюк

На думку пана Шавлюка, ухвалене днями рішення собору УПЦ МП про розрив відносин з Константинополем і відмову приєднуватися до майбутньої помісної церкви є канонічним і правильним, а владика Симеон вчинив «злочин», не підтримавши його. Шавлюк переконаний: бажання значної частини вірян мати самостійну церкву є проявом «політики і націоналізму», які не мають відношення до віри:

Не треба плутати націоналізм і віру: тут не йдеться про агресію Москви, це виключно питання віри. Канонічної віри, яка була в наших дідів. Я сам патріот України, і готовий захищати її від будь-якого агресора, але віра це віра. І я проти націоналістів, які прикриваючись патріотизмом, виступають за церковний розкол

Втім, прихожани собору, які йшли з недільної служби, коли Шавлюк спілкувався із журналістами, не завжди з ним погоджувалися з ним.

Скільки можна маніпулювати? Церква є невідємною частиною держави і завжди брала участь у державних справах, хоч і відділена від неї. Україна повинна мати власну церкву!, – вступив у дискусію із активістом один із прихожан

Таким чином, мітинг так і не відбувся, але у вінницьких православних вірян, незалежно від поглядів на майбутнє церкви, залишається чимало питань до влади та церковних ієрархів.

Нагадаємо, 13 листопада, відбувся екстрений Собор Української православної церкви Московського патріархату, який ухвалив постанову про припинення євхаристійного спілкування із Константинополем та відмову приєднуватися до єдиної помісної церкви . Єдиним з 83 учасників Собору, хто не підписався під цими рішеннями, був митрополит Симеон. Пізніше Владика зізнався, що завжди був прихильником автокефалії.

Олександр Сашньов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *