"Актуальні питання управління освітою в ОТГ" – тема семінару, що відбувся у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, діяльність якого підтримується Програмою « U–LEAD з Європою» та Мінергіонбудом. Представники освітніх закладів ОТГ Вінниччини знайомились із чинниками, що впливають на процес формування освітньої мережі та з практиками розвитку школи.
Спікерами заходу виступили Сергій Дятленко, експерт з освіти Центрального офісу реформ; Інна Святна, радник Вінницького ЦРМС з питань місцевих фінансів, що розповіла про особливості фінансування освітніх закладів у новому бюджетному періоді; Микола Майданюк, директор КУ "Центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти Липовецького району", який поділився досвідом успішної моделі бухгалтерського обслуговування закладів освіти в ОТГ; а також Віталій Швець, радник ВЦРМС з муніципальних послуг, що виступив із презентацією моделі освітньої мережі ОТГ Вінницької області.
Реформа сфери освіти в Україні впевнено імплементується на місцях і в найближчий час буде розповсюджена на всю систему освітніх закладів. На сьогодні можна говорити про низку переваг для ОТГ, що з’явились в ході реформи. Громади можуть формувати свою власну освітню мережу, вони мають можливість врахувати всі свої, суто територіальні, особливості і бачення з розвитку освіти і головне – ОТГ можуть бути впевнені в тому, що освітня субвенція гарантована державою , а фінансування закладів освіти є сталий процес. Важливо бути чесними перед собою і робити все, що є доцільним для розвитку освіти в громаді. Разом з тим, варто звернути увагу на недовіру, яка ще є в освітян на місцях, і з цим потрібно працювати. Крім того, основним завданням є зміцнення кадрового потенціалу та підвищення рівня обізнаності громад із новими можливостями в освітній сфері. Сьогодні потрібно виховувати нових лідерів і починати це варто із школи, майбутні лідери сьогодні вчаться в школі. Нова українська школа спрямована на те, щоб виховати вільних, творчих, освічених нових лідерів – громадян успішної країни, – зазначив Сергій Дятленко.
На семінарі освітяни з ОТГ Вінниччини ознайомились із інструментами впровадження реформи освіти на території громад, з можливостями та ресурсами НУШ. Експерти Вінницького ЦРМС наголосили на фінансових аспектах освітнього процесу з огляду на новий бюджетний рік.
Сьогодні в ОТГ є гостра потреба провести оптимізацію освітньої мережі. Нажаль, не у всіх закладах освіти кількість учнів дорівнює фактичній розрахунковій сумі, а це прямо впливає на розмір освітньої субвенції. Громади змушені використовувати кошти на оплату праці вчителів, замість того, щоб використовувати бюджетні надходження для інших потреб, спрямованих на розвиток ОТГ, – пояснила Інна Святна.