За чотири роки війни у Збройних силах України практично вилучено короткохвильові (КХ) та ультракороткохвильові (УКХ) радіозасоби виробництва колишнього СРСР та використовуються новітні цифрові радіозасоби і допоміжне обладнання. Про це заявив у середу під час брифінгу в прес-центрі МО України начальник головного управління зв'язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України генерал-майор Володимир Рапко.
«Радіостанції, які знаходяться на техніці Радянського Союзу – це бронетехніка, автомобільна техніка, – замінено на сучасні радіостанції», – сказав він.
За словами генерала, радіостанції радянського виробництва являли собою, по суті, «звичайний ФМ-радіопередавач та радіоприймач, який можна на звичайний ФМ-приймач в тому діапазоні прослухати».
Наразі ж сучасні радіостанції виконують дві важливі функції – шифрування зв'язку та протистояння завадам противника.
«Усі радіозасоби, які ми купуємо для ЗСУ, усі вони шифрують. А радіостанції типу «Харріс» і «Асельсан», крім шифрування, мають ще й можливість протистояти завадам противника», – заявив начальник головного управління зв'язку та інформаційних систем Генштабу.
Військові частини ЗСУ укомплектовуються радіозасобами за рахунок державного бюджету України, а також матеріально-технічної допомоги від уряду США, Великої Британії, Канади.
Водночас потреба у сучасних радіозасобах залишається значною і вживаються низка невідкладних заходів для забезпечення ними частин і підрозділів ЗСУ, додав Рапко.