Вінницька художниця Ольга Крюк поділилася з вінничанами «Кольоровими почуттями»

Новини Вінниці

У вівторок, 3 липня, вінницька художниця Ольга Крюк у виставковому залі Вінницької обласної організації НСХУ презентувала свою першу персональну виставку пастельної графіки – «Кольорові почуття».  В експозиції  представлено 50 робіт, створених  за останні 5 років.  У  мистецькому набутку простежуються теми квіткової композиції, пейзаж, натюрморт.

У техніці олійна пастель Ольга пише понад 20 років, проте ця виставка – дебютна. Привітати художницю прийшли родичі, друзі, знайомі, поціновувачі  мистецтва.

Починаючи із 2017 р.,  Ольга Крюк активно презентує свої картини на різних виставках, переважно – у Києві, Харкові, Маріуполі, Лубнах. За словами пані Алли, матері художниці, роботи її доньки є в колекціонерів  Німеччини, Швейцарії, Ізраїлю та країн Скандинавії.

Мистецтвознавці поділяють роботи художниці на три тематичних групи: квіткова композиція, пейзаж, натюрморт. У натюрмортах Ольга намагається відійти від традиційної академічної композиції, використовує нестандартні ракурси так, щоб, за словами самої авторки –  «було цікаво і їй, і глядачеві».

Голова Вінницької обласної організації НСХУ Віталій Каспрук привітав пані Ольгу з дебютом:

Ми спостерігали за Олею давно, і сьогодні бачимо її першу, персональну виставку, можна впевнено сказати, що вона вдалася та отримає неабияке визнання серед жителів України.    

Директор центру підвищення кваліфікації працівників культури і мистецтв Галина Надоленко вручила художниці подяку й висловила захоплення її творчістю: «Ваші роботи чарівні, неповторні, вони ніжні й делікатні».

Вінничанка Світлана Павлівна ділиться враженнями від виставки:

Мені дуже сподобалися усі картини, вони такі різноманітні, захопливі. Я коли дивлюся на них, відчуваю якусь наснагу, тепло в душі, ніби поринаю у її душевний стан, занурюся глибше в образ картини. Надзвичайно цікаво зображена архітектура, особливо Спасо-Преображенський собор, вінницькі вулички та трамвай, це все таке близьке для мене. Хочеться собі придбати кілька картин.

Вінничанин пан Анатолій підкреслив майстерність Ольги Крюк:

Виставка зачаровує, дійсно відчувається рука досвідченого майстра, його професіоналізм. Я захоплений.

Ольгу Крюк я знаю з дитинства, ще зі школи, – розповідає близька подруга пані Ольги  Ірина Каваль.  –  Вона –  із творчої родини, її батько  Сергій Гладко теж писав, а мати Алла працювала головним художником у Вінницькому академічному обласному театру ляльок, тому їй було де черпати натхнення. Ольга – творча не лише тим, що пише картини, але й в інших сферах: вміє грати на фортепіано, в’язати, у неї дуже багато хобі. Вона настільки чиста, світла людина, що з нею дуже цікаво та приємно товаришувати. У неї в родині є така традиція: після застілля переглядати картини, ділитися враженнями. У Біблії сказано: «Люди творчості, незалежно чим вони займаються – музикою, танцями, полотном, віршами – це є ангели, які дарують щастя». Саме вони відображають ті струни душі та серця, які необхідні нам. 

Ольга Крюк розповідає, як зважилася на персональну виставку:

Моя родина та друзі уже кілька років поспіль переконували мене зробити персональну виставку, де я могла б зібрати усі свої картини. Навіть назву «Кольорові почуття» до цієї виставки мені допомагали вони обрати. Я щиро вдячна їм за любов та підтримку. Спочатку я довго вагалася, для мене це дійсно важко. Колись я була на виставці в Ірини Попенко, і вона якось сказала: «Ви знаєте, стою перед вами як оголена»… Воно, здається, так і є. Тому що те, що ти відчуваєш, зображено у найтонших деталях. Ніколи не знаєш, як сприйме це глядач, адже друзі – це друзі, вони мене дуже поважають.

Щодо вінницьких пейзажів, то  пані Ольга каже,  що ніколи не хотіла зображувати архітектуру, але один випадок у її житті змінив кардинально цю думку, тепер вона хоче писати  Вінницю:

Якось моя молодша донька надіслала мені фотографію міста Цюрих  (це на північному сході Швейцарії), і я була зачарована красою і фотографії, і самого міста. Вона мені сказала: «Мамо, якщо ти це не намалюєш, то ти будеш жалкувати все життя, і я з тобою». Я, за її емоціями, малювала Цюрих, ця фотографія дійсно була надзвичайною. Після того, як я написала їй цю картину, мене запросили на тематичну виставку, і я її взяла. Зовсім непередбачено з’явився літній чоловік, який вимагав негайно сказати, хто автор даного витвору. Коли я підійшла до нього, він розповів мені, що для нього є дуже пам’ятне і знакове місце у Вінниці – дім купця О. К. Кумбарі та старовинні сходи, збудовані архітектором Артиновим у 1908 р.. І я це місце написала. Хоч картину він так і не забрав, але завдяки йому я відкрила для себе новий стиль, настільки поринула в колорит Вінниці, її архітектуру, нові невідомі місця. Я дуже люблю Вінницю, тому планую ще намалювати щось із серії «Моє місто».

Виставка триватиме з 3 по 17 липня у виставковому залі за адресою: вул.Пушкіна, 2.

Наталя Притуляк, фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *