Очистка русла Південного Бугу та очистка дна Південного Бугу вище русла за течією поліпшить якість води, її смак та запах. Про це повідомив начальник підприємства «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський.
Буг ніхто не чистив з початку 90-х років. Очистка дна від мулу поліпшить якість води, зменшить навантаження на очисні споруди питної води, буде зменшено і кількість реагентів, які використовують для очистки води,- пояснив керівник підприємства.
За його словами, сьогодні для боротьби з запахом водоканал використовує цеолітовий камінь та порошкове активоване вугілля. Закуплено відповідну установку для його дозування.
Нагадаємо, нині у Вінниці земснаряд, придбаний за 3 млн грн. з міськбюджету, працює у тестовому режимі в районі забору води КП «Вінницяоблводоканал». Завдання – поглибити річку та пліпшити забір води.
Довідка. Цеоліти — велика група мінералів, водні алюмосилікати кальцію і натрію, які заміщуються іноді K, Ba, Sr та ін. Під час нагрівання цеолітів вода виділяється поступово, без руйнування кристалічної решітки. Цеоліти — безбарвні або білого кольору, іноді забарвлені в жовтий, червоний колір, мають іонообмінні властивості. Штучні цеоліти — пермутити, застосовують для зм'якшення води, очищення жирів, масел, соків та ін. Назва – від грецьк. “зео” – закипаю і “літос” – камінь. Освоєно виробництво штучних цеолітів, які використовують для очищення води, фарбування тощо. Але синтетичні цеоліти за деякими властивостями (стійкість до високих температур, дії кислот) значно поступаються перед природними. Штучно синтезовані цеоліти (пермутити) знаходять широке застосування у водоочисних установках як адсорбенти, йонообмінники, молекулярні сита; застосовують як донори і акцептори електронів.
За інформацією: прес-служба підприємства "Вінницяоблводоканал"
1 земснаряд проблему не вирішить…