Вінниці бракує підземної води: освоєння трьох родовищ покрило би 40% потреб міста

Новини Вінниці

КП “Вінницяоблводоканал” покладає велику надію на очищення акваторії  річки Південний Буг за   допомогою  земснарядів, особливо на відрізку  від селища Стрижавка  до Сабарівської греблі.  Цей захід  дозволить забрати з джерела відкладений за десятиліття мул, який є джерелом забруднення, та сприятиме відновленню здатності річки до самоочищення. Дуже важливим  є  вжиття заходів щодо припинення забудови в межах санітарно-захисної смуги Південного Бугу та приток, а також дотримання екологічного законодавства  щодо використання та оброблення сільськогосподарських земель, які межують з прибережними захисними смугами.

Ще одним варіантом вирішення проблеми водопостачання Вінниці  є  будівництво інфільтраційного водозабору –  свердловин вздовж  пойми Бугу.   Така вода за  хімічними показниками   буде наближена до Бугової води, проте матиме суттєву перевагу – відсутність водоростей.

Підземної води на нашій території мало, найбільший дебіт мають свердловини, розташовані вздовж пойми Південного Бугу, які використовують інфільтраційну воду річки. Решта свердловин, що розташовані  за межами впливу Південного Бугу,  мають незначний дебіт.  У 1991 році після аварії на ЧАЕС, на замовлення інституту “Укркомунниипроект”, малим підприємством  “Прис” була проведена робота з пошуку та вивченню запасів підземних вод для Вінниці.  Було виявлено 3 родовища (Деснянське, Побужське та Пироговське), але  навіть освоєння всіх трьох родовищ   покрило би   близько 40 % сьогоднішньої  потреби міста. З джерелом водопостачання   Вінниці визначились ще в  1902 р.. Вже тоді було зрозуміло, що наше місто має незначні запаси підземної води, і комісія Міської Думи  затвердила проект водопостачання з  поверхневого джерела – річки Південний Буг.  Від того часу якість води в річці  суттєво погіршилась, як за рахунок об;єктивних причин (зарегульованість, маловоддя, потепління), так і внаслідок впливу антропогенного фактору, – пояснює  начальник підприємства «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський.

За інформацією: прес-служба підприємства «Вінницяоблводоканал»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *