У Вінниці проходитиме щорічна акція до Дня пам’яті померлих від СНІДу із безплатною діагностикою на ВІЛ /СНІД. Про це сьогодні, 17 травня, повідомив головний лікар КЗ «Вінницький обласний клінічний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Ігор Матковський.
За його словами, забір крові на ВІЛ-обстеження буде проводитись 18 травня з 10 до 17 год. в приміщенні залізничного вокзалу м. Вінниці та 20 травня з 12 до 20 год. на фонтанній площі Центрального парку.
- Станом на 01.04.2018 р. на Вінниччині вперше виявлено 5 191 ВІЛ-інфікованих громадян. З них – 2 194 встановлено діагноз СНІД, померло 1 105 ВІЛ-інфікованих людей (в тому числі від СНІДу –701 особа). Під медичним наглядом станом на 01.04.2018р. знаходиться 2 841 ВІЛ-інфікованих громадян, в тому числі з діагнозом СНІД 1 218 осіб.
Від ВІЛ-інфікованих матерів за весь період спостереження народилось 897 дітей. На серологічному контролі знаходиться 115 дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, 661 дитину знято з обліку (здорові), 50 дітей ВІЛ-інфіковані (з них 33 зі СНІДом), 31 померло, 71 дитина вибула в інші регіони, та прибули з іншого регіону на сероконтроль 36 дітей».
За даними ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» за період 1987-2017рр серед громадян України офіційно зареєстровано 315 618 ВІЛ-інфікованих громадян, у тому числі 102 205 хворих на СНІД, 45 074 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.
Основний шлях передачі ВІЛ – статевий (до 85%), але базовим джерелом в нашій країні залишаються ключові групи щодо інфікування ВІЛ (споживачі ін’єкційних наркотичних речовин, працівники секс-бізнесу, чоловіки, які мають секс із чоловіками, особи, які перебувають у місцях позбавлення волі), а ланцюжком передавання ВІЛ є особи, що їх оточують та інфікують своїх близьких.
Ігор Матковський наголосив, що на Вінниччині спільними зусиллями установ, які працюють напрямку протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на даний час вдалося:
– охопити медичними послугами з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу 70% представників ключових груп;
– забезпечити антиретровірусною терапією 84,5% осіб (від тих, що потребують);
– забезпечити навчання 100% школярів за програмами розвитку життєвих навичок щодо формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ/-інфекції/СНІДу;
– знизити рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини до 3,03%;
– забезпечити у 100% дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями раннє виявлення випадків інфікування;
– забезпечити доступ до замісної підтримувальної терапії та реабілітаційних програм споживачів ін’єкційних наркотиків;
– налагодити систему добровільного консультування та тестування з метою діагностики ВІЛ/СНІД на початкових стадіях;
– забезпечити розвиток мережі спеціалізованих служб і закладів з надання соціальних послуг ВІЛ-інфікованим;
– створити систему навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів, залучених до роботи з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу (Міжрегіональний тренінговий центр з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу на базі обласного Центру СНІДу).
– налагодити співпрацю Центру СНІДу з неурядовими організаціями області, які працюють в цьому напрямку.
За інформацією: Вінницька ОДА