Сьогодні, 14 травня, мамонту з Вінницького обласного краєзнавчого музею офіційно обрали ім’я.
Конкурс «Вигадай для мамонта ім’я» було розпочато на початку літа минулого року. Приурочили його до 100-річчя музею.
Обирали ім’я для мамонта у два етапи: спочатку відвідувачі музею запропонували 1600 варіантів імен: пов’язаних з мультиплікаційними героями, співзвучні з місцем знаходження кістяка, людські імена тощо.
У результаті було виділено 5 імен: Мені (за ім’ям головного героя мультфільму «Льодовиковий період»), Фаунд (в перекладі з англійської – пошук), Вінні (вінницький), Мавін (мамонт вінницький), Тені (пестлива форма слова «мамонт»).
На другому етапі конкурсу відвідувачі могли голосувати за ці імена – як через інтернет, так і своєрідним «бюлетенем», опустивши свій вхідний квиток у скриньку з іменем, яке найбільше подобалось.
Підрахунок голосів провела конкурсна комісія, що складалась із наукових співробітників музею.
У результаті 358 голосів було віддано за варіант Вінні, 279 відвідувачів музею проголосували за Мені, 206 – за Мавін, 123 підтримали Фаунд, 78 – Тені.
Голосування відбувалося прозоро і чесно – кожен відвідувач міг висловити свою думку, вкинувши квиточок у прозору скриньку, – говорить директор музею Катерина Висоцька.
За її словами, мамонт, який відтепер називатиметься Вінні, – одна з візитівок краєзнавчого музею та міста загалом, адже схожих у музеях України нині є лише шість.
Вінницькому мамонту навіть виписали «Свідоцтво про присвоєння імені».
Нагадаємо, Вінні знайшли поблизу Ольгополя Чечельницького району у 1961 році. Науковці з Академії наук УРСР визначили, що кістяк належав самцю, який прожив трохи більше 80-ти років. А мешкав мамонт на території нинішньої Вінниччини понад 30 тисяч років тому.