27,8 млн грн виділила цьогоріч держава на соцзахист чорнобильців Вінниччини

Новини Вінниці

Сьогодні, 25 квітня, напередодні відзначення 32-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, керівники Вінниччини вручили грамоти та грошові премії ліквідаторам та постраждалим в наслідок вибуху на ЧАЕС.

Нині є багато планів щодо відновлення постраждалої території. На рівні Кабінету Міністрів України прийнято рішення про будівництво ще одного саркофага, який слугуватиме не 30 років, а мінімум 70-100 років. Задля цього проводяться відповідні перемовини із Світовим банком, для того, щоб забезпечити максимальне укриття сховища і максимально зменшити проникнення радіації у навколишнє середовище. Від імені обласної державної адміністрації хочу висловити всім вам слова щирої вдячності за ваш подвиг. Адже кожен із вас, не жаліючи себе і свого здоров’я, оперативно прибули в зону трагедії і виконували свої обов’язки, не питаючи про наслідки. І сьогодні ви відчуваєте ці наслідки на своєму здоров’ї. Бажаю всім вам міцного здоров’я, достатку і добробуту вашим сім’ям, миру та злагоди, – сказав перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

У ці дні ми привертаємо увагу світової спільноти до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, – не лише наших співвітчизників, а й жителів інших держав. Ми схиляємо голову перед тими, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров'я, а інколи й життя. Вони відважно почали усувати наслідки аварії, не чекаючи ні нагород, ні відзнак, зазвичай навіть не усвідомлюючи усієї небезпеки, на яку наражалися самі. Велика дяка вам всім за неоціненний вчинок, адже ви, ціною власного життя і здоров’я, зробили все, аби ми сьогодні мали змогу жити і радіти життю, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

Нині на Вінниччині проживає близько 21,5 тис учасників та постраждалих в наслідок вибуху четвертого реактора Чорнобильської електростанції.

У рамках реалізації державної програми «Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2018 рік Вінницькій області доведений обсяг асигнувань в розмірі 27 млн 879 тис грн.

За рахунок цих коштів 6269 постраждалих осіб, віднесених до І та ІІ категорії, щомісяця отримують компенсацію вартості продуктів харчування – 23,5 млн грн; 10 дітей з інвалідністю, пов’язаною з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, отримують компенсацію за безоплатне харчування у навчальних закладах освіти. 17 сім’ям виплачена компенсація за втрату годувальника на суму понад 91 тис грн, щорічну допомогу на оздоровлення отримали – 5 613 громадян, а додаткову відпустку – 386.

За інформацією: Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *