Вінничанам варто знати, як вберегтися від укусів кліщів

Новини Вінниці

Щороку з укусами кліщів до медиків зазвичай звертаються 20 тисяч людей. Про це повідомляє МОЗ.

Відомство попереджає, що кліщі найактивніші у квітні-травні та серпні-вересні. Вони можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань.

МОЗ розповідає, як захиститись від укусів кліщів під час прогулянки у парку чи пікніку у лісі та що робити, якщо кліщ причепився до вашої шкіри:

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

ЯКІ ХВОРОБИ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ УКУСИ КЛІЩА:

Не усі кліщі переносять збудників захворювання. Але є небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не лікувати на ранній стадії, хвороба може вразити шкіру, суглоби, м'язи, нервову та серцево-судинну системи, і навіть призвести до інвалідності.

Чим довше кліщ на вашій шкірі, тим вищий ризик заразитися. В першу добу ризик малий, а на третю уже близький до 100%.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. Недуга переважно вражає центральну нервову систему, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків.

Вірус зберігає іксодовий кліщ, що може потрапити на ваше тіло з землі, кущів та високої трави.

Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

В Україні місцеві випадки кліщового вірусного енцефаліту серед людей раніше реєстрували майже щороку в Криму та на Волині.

Марсельською гарячкою можна заразитися через укуси інфікованого південного собачого кліща, через кон'юнктиву очей, слизову оболонку носа, а також втираючи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні.

Випадки захворювання на марсельську гарячку в Україні реєструються в основному на території Криму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *