Містяни радіють першим крокусам і шпакам. Науково-популярні події тривають незалежно від сезону, але з потеплінням можуть відбуватися не лише в інститутах, музеях і дискусійних клубах, а й на вулиці
«Мозковий штурм» для ІТ-шників
21 квітня до Вінниці з’їдуться програмісти з усієї України. На базі Вінницького національного технічного університету пройде перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, який має статус 1/8 першості світу (International Collegiate Programming Contest), що проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery). Торік в олімпіаді взяли участь 800 команд (у кожній — по три учасники) із 35 вищих навчальних закладів з усіх обласних центрів України. Цього року організатори готуються прийняти до трьох тисяч студентів, адже участь в олімпіаді дозволяє студентам не лише заявити про себе на міжнародній ІТ-платформі, а й потренувати навички алгоритмізації та програмування, володіння мистецтвом складання складних алгоритмів, проявити вміння злагоджено й узгоджено працювати в команді. Кожна з них отримує у своє розпорядження лише один комп’ютер, що вимагає від студентів надзвичайно узгодженої роботи. За п’ять годин вони повинні написати оптимізовані за часом та використовуваними обсягами пам’яті програми для розв’язання 10—15 задач різного рівня складності. Переможцем стає той, хто розв’яже максимальну кількість задач за мінімальний час.
На старт першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування по всьому світу виходить понад 300 тисяч команд. До фіналу потрапляють 50 найкращих. Фінал першості світу має відбутися в Китаї.
«Ім’я Стуса прозвучить з новою силою»
20—21 квітня з ініціативи Донецького національного університету імені Василя Стуса відбудеться VI Міжнародна науково-практична конференція «Василь Стус: життя, ідеологія, творчість, соціополітичний та літературний контекст», на яку запрошені філологи, мистецтвознавці, філософи, культурологи, історики, правознавці, психологи та журналісти. Як уже писав «День», у Вінниці зберуться всі зацікавлені у вивченні багатогранної творчої спадщини Василя Стуса. Запросили до участі в конференції і представників Інституту літератури ім. Т. Шевченка, Інституту української мови НАН України, Національної спілки письменників, а також польських літературознавців з Інституту східнослов’янської філософії Ягеллонського університету (Краків).
Як зауважив доктор філологічних наук, професор ДонНУ Анатолій ЗАГНІТКО, під час конференції розглядатиметься постать Василя Стуса не лише як поета, а й як перекладача, правозахисника, літературознавця, журналіста, тобто дослідження його творчої діяльності буде всебічним. Більше того, науковці представлять нового і маловідомого Стуса як поборника совісті та духу українського народу і державотворення. «Ім’я Стуса прозвучить на подільській землі з новою силою — у всеукраїнському та міжнародному контексті», — зазначив професор.
Осягнути таємниче і захопливе майбутнє
Цікава мандрівка у світ науки, технологій і нових можливостей відбудеться 21 квітня о 12.00 у приміщенні NGO-HUB. Під час конференції «Грані міста» спікери з різних галузей знань та мистецтва допоможуть вінничанам і гостям міста сягнути подумки за межі видимого, побачити виклики й перспективи прогресу. Клітинна біологія, сингулярність, штучний інтелект та інтерактивна освіта — це далеко не повний перелік тем, які відкриють для учасників зібрання. Організатори інтригують, кажучи: «Осягнути в усій повноті таємниче і захопливе майбутнє до снаги небагатьом — але придивитися до його граней можна вже сьогодні». Участь у конференції можна взяти за умови попередньої реєстрації на сайті: www.tedxvinnytsia.com.
Зустріч, на яку чекають
26 квітня до Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського вперше завітає акція газети «День» — щорічна міжнародна фотовиставка. В експозиції буде представлено 200 найкращих світлин ХІХ Міжнародного фотоконкурсу «Дня». Традиційно, формат Днів «Дня» передбачає не лише перегляд фоторобіт, а й змістовне та цікаве спілкування. Тому вперше 26 квітня студенти й викладі педагогічного, а також інших вишів Вінниці матимуть можливість поспілкуватися з головним редактором газети «День» Ларисою ІВШИНОЮ — це буде зустріч, на яку давно чекають. У межах діалогу буде представлена нова книга Бібліотеки газети «День», яка вже стала бестселером, — «Корона, або Спадщина Королівства Руського». Книжкові комплекти «на чолі» з «Короною…» отримають усі бібліотеки Вінниці.
Олеся Шуткевич, День