Понад 2 тис тонн отрути зберігається на найбільшому в Європі могильнику на Вінниччині

Новини Вінниці

У вівторок, 27 лютого, у Науково-методичному центрі освіти для сталого розвитку Вінницької академії неперервної освіти відбулось засідання круглого столу на тему: “Джуринський отрутомогильник: проблемні питання та шляхи їх вирішення”.

Організатори круглого столу: Вінницька академія неперервної освіти, Всеукраїнська екологічна ліга, громадська рада при Вінницькій обласній Раді.

Джуринський отрутомогильник – найбільший у Європі отрутомогильник токсичних і непридатних до використання пестицидів та отруйних речовин. Він знаходиться у Шаргородському районі поблизу с. Джурин, площею 4,2 га. На території могильника зберігається понад 2000 тонн непридатних і заборонених для використання пестицидів.

Зволікання із вирішенням цієї проблеми створює реальну загрозу для забруднення довкілля високотоксичними речовинами, веде до екологічної катастрофи та ставить під загрозу життя і здоров’я мешканців не тільки Вінницької області.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко окреслила проблеми поводження з непридатними пестицидами та отрутохімікатами в Україні. Розповіла про успішний досвід Всеукраїнської екологічної ліги з інвентаризації та перезатарення  пестицидів.

У попередні роки владою робились спроби вивезти ці відходи і ліквідувати отрутомогильник, але, на жаль, проблема не була вирішена. Питання щодо його ліквідації порушувалося депутатами Вінницької обласної Ради 6 і 7 скликання, екологами та громадськістю області неодноразово.

На сьогодні Джуринський отрутомогильник законсервовано, жодні дії на зазначеному об’єкті не проводяться.

Під час засідання відбулось активне обговорення проблемних соціально-екологічних, економічних аспектів та було сформовано пропозиції щодо повної ліквідації Джуринського отрутомогильника. Учасники круглого столу наголосили на тому, що процес знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів на цьому об’єкті має включати консолідацію дій українського парламенту, Уряду, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та обов`язково залучати громадськість.

За інформацією: Всеукраїнська екологічна ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *