На 90% роботу Держгеокадастру України переведено в онлайн-режим – без черг і хабарів

Новини України

У Держгеокадастрі України проаналізували підсумки роботи відомства за три роки. Про це повідомляє ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області.

Оренда землі – тільки через аукціон

Зокрема, з початку 2015 року з ініціативи Держгеокадастру було внесено зміни до Земельного кодексу. Землі почали передавати в оренду винятково на аукціонах, припинивши багаторічну практику кишенькового дерибану. За рік такої практики загальна річна вартість оренди державних земель, переданих на конкурентних засадах, становила 38,52 млн гривень проти 6,54 млн гривень у 2014 році. У середньому орендна ставка склала 7% від нормативної грошової оцінки землі при встановленому законодавством мінімумі в 3%. Через рік ці показники зросли ще суттєвіше – нині держземлі здаються в оренду за 12% від нормативної оцінки за рік.

Паралельно почалася підготовка до електронних земельних торгів, які повинні зробити систему передачі землі в користування ще відкритішою і розширити коло потенційних учасників.

В «онлайні» хабарів не беруть

Послуги земельного відомства почали переводитися в електронний формат. Це дало можливість уникнути контакту з чиновником (саме на цьому етапі виникала пропозиція про винагороду) і взагалі утриматися від візиту до відомства.

У першу чергу в онлайн була переведена найпопулярніша (і як наслідок – найкорупційніша) послуга – замовлення витягу з Державного земельного кадастру. На сьогодні вже 10 послуг Держгеокадастру, на які припадає 90% звернень громадян, переведені в онлайн.

Оцифровано 10 млн «поземельних книг»

Було оцифровано всю інформацію Держземкадастру про земельні ділянки – т.зв. поземельні книги (близько 10 млн одиниць), що зробило можливим доступ до всіх даних в онлайн-режимі.

Усі рішення щодо передачі держземель стали публічними – із зазначенням характеристик ділянки і ПІБ начальника, який її відвів. Персональних даних отримувача немає у відкритому доступі, але їх можна запросити через спеціальний запит на сайті Кадастру.

У половині договорів умови для орендарів були «тепличними»

Переглянуті договори оренди, видані під менше ніж 3% і на 49 років, інакше кажучи – даром. Такі тепличні умови були передбачені в половині договорів оренди землі державної власності. Результат – плюс 0,5 млрд гривень надходжень до бюджету від плати за землю.

Кадастр втратив монопольне становище – доступ до системи отримали спочатку нотаріуси, а потім і органи місцевого самоврядування з можливістю надавати ті ж послуги, що і кадастрові реєстратори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *