17-18 березня у Вінниці відбудеться фестиваль CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA-2018.
Це – оновлений Форум молодої музики «Барви музики ХХ століття», який впродовж 16 років знайомив вінничан із авангардною музикою України та світу.
За два дні у Вінниці відбудеться чотири ексклюзивних новаторських проекти. Кожен буде супроводжувати неповторна візуалізація.
Ми побачимо і духовну музику, і чистий авангард, і джазові елементи, і, звичайно, класику, – говорить директор CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA, заслужена артистка України Ірина Френкель.
Відкриє фестиваль проект «MARIOLOGIA» у виконанні відомого колективу «Alter Ratio».
Це буде великий проект, який презентують кияни та композитори, які зараз мешкають у Західній Європі, але пропагують саме українське сучасне мистецтво. Це – композитори Святослав Луньов, Максим Коломієць, Олексій Ретинський та Максим Шалигін. Сам проект ґрунтується на старослов’янських григоріанських текстах, але – в сучасній музичній інтерпретації, що дуже цікаво. Паралельно використовуються відео технології і ді-джей, що доповнює зміст проекту, – каже Ірина Френкель.
За її словами, під час другого концерту першого дня фестивалю на вінничан чекає феєричний світломузичний перфоманс «Нити Шоренкова».
Музичний інструмент «Нити Шоренкова» – це винахід, який запатентований автором, зараз також використовується в Західній Європі. Шоренков – дуже відомий композитор, він працює в джазі, в кіно музиці, багато музики створює для сучасних вистав, прем’єри яких проходять не лише в Києві, а й різних країнах Європи, – розповідає Ірина Френкель.
Другий день фестивалю відкривається проектом «Хвилина реклами».
Музиканти вирішили пожартувати над рекламою на сучасному телебаченні і радіо, написали спеціальні твори, які побудовані на лейтмотивах реклами і мають назви, наприклад, «Отбеливатель звука», «Мама, купи» тощо, – каже Ірина Френкель. – Саме в цьому проекті візьме участь театральне відділення Вінницької школи мистецтво «Вишенька», тому що проект музично-театральний. Це проект Сергія Пілютікова, відомого композитора, музичного обличчя каналу СТБ – він пише всі треки для цього каналу. Коли він працював з черговим рекламним блоком, виникла ідея такого проекту.
Вихованці школи мистецтв «Вишенька» виконають у цьому проекті дитячі ролі. Для них це – гарний досвід, – вважає заступник міського голови Вінниці Галина Якубович.
Приємно, що наші діти будуть брати участь в проекті. Напевно, вони теж будуть задоволені тим, що приєднаються до цього фестивалю, працюючи на одній сцені з відомими митцями, – говорить Галина Якубович.
Закривати фестиваль будуть класичним проектом – відомою містерією Ігоря Стравінського «Історія солдата».
Цей твір львів’яни переклали українською і вперше в Україні ми презентуємо повний твір. Це будуть і танці, і театралізація, і, звичайно, музична складова. Для виконавців цей твір є дуже складним і вимагає дуже гарної технічної підготовки, – розповідає Ірина Френкель.
За її словами, перше виконання «Історії солдата» українською було у 2016 році у Львові на фестивалі «Контрасти». Тобто Вінниця стане другим містом України, де містерія зазвучить на новий лад.
Проходитимуть концерти у залі обласної філармонії
Зараз дуже високий попит на сучасну музику. За нашими спостереженнями, маємо динаміку «молодшання» глядача – молодь цікавиться мистецтвом і йде до нас, – говорить заступник Генерального директора Вінницької філармонії Анатолій Ряполов.
Молодь зараз не читає того, що читала раніше, і не слухає ту музику, яку ми їм довгий час пропагували. Тому почали шукати нові форми, нові точки дотику – як зробити так, щоб молода людина захотіла піти послухати. Впевнена, це буде дуже цікава форма, абсолютно нова, – додає директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тімірязєва Наталія Морозова.
Традиційно, у бібліотеці працюватиме інформаційний Центр фестивалю. Свою роботу він розпочне у вівторок, 6 лютого. Тут можна буде отримати всю необхідну інформацію, в тому числі, в онлайн-режимі.
Квитки на фестиваль можна придбати як на окремі концерти, так і мультиквиток.