Про досвід громад та можливості моделювання освіти дізнавалися представники ОТГ Вінниччини

Новини Вінниці

У четвер,18 січня, у Вінницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування  відбувся семінар з питань моделювання освітньої мережі в ОТГ за участі представників об’єднаних громад  Вінницької області.

Як відомо, в Україні розпочалась реформа освітньої галузі, і, в першу чергу, вона торкнулась початкової школи.  З огляду на  об’єднання територіальних громад, питання  оптимізації навчальних закладів, які  мають надавати якісні послуги,  є доволі важливим для освітян громад.

– У листопаді минулого року, ми створили опорну школу на базі Дашівської ЗОШ 1-3 ступенів, до якої долучили  Дашівську ЗОШ 1-2 ступенів та 3  сільські школи громади.  Оптимізація навчального процесу охопила 620 учнів, діти  отримують якісні знання, організовано підвіз школярів, але  на сьогодні  маємо питання  у юридичній площині, тож поради експертів  із законодавчого забезпечення передачі навчальних закладів у власність громади, а також  щодо фінансування освітньої галузі  є слушними і корисними, – пояснив директор Дашівської ЗОШ 1-3 ступенів  Олександр Кульков.

У ході зустрічі експерти Центру  ознайомили представників ОТГ із  моделями освітніх округів та методиками створення опорних шкіл, а завідувачка відділом початкового навчання  Вінницької Академії неперевної освіти Олена Лесіна  презентувала концепцію «Нова українська школа» та пілотні проекти у сфері освіти, що реалізуються на Вінниччині.

-У вересні  2017 року ми створили освітній округ, пішли не шляхом ліквідації малокомплектних шкіл, а створили опорну школу та організували підвіз дітей комфортним транспортом не тільки до місця навчання, а й до Будинку дитячої творчості, де вони займаються в гуртках 3-4 рази на тиждень, – розповів начальник відділу освіти Томашпільської ОТГ Валерій Немировський.

За словами експерта  Центру з питань бюджетів Інни Святної,  з 2018 року запроваджена нова освітня субвенція, яка спрямовується на стимулювання оптимізації освітньої галузі  і нею варто скористатись  громадам, адже вона дає можливість створити якісну освітню мережу на місцях.

На завершення зустрічі,  учасники семінару поділились досвідом  реформування освіти у громадах  та  отримали консультації  від експертів Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, який працює за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *