На початку 2000-х років Буша була вимираючим селом на Вінниччині. Поки сюди не потягнулись художники. На створення скульптур і полотен їх надихала тутешня природа.
Світлана Телець однією з перших придбала в Буші занедбане обійстя. Старий хлів вона перетворила на арт-галерею, а в будинку зробила дизайнерський ремонт.
Художники та скульптори з усієї країни почали купувати тут садиби і перетворювати їх у витвори мистецтва. Подивитися на це приїжджають туристи. Зупинитися в селі – не проблема. Кімнати для гостей є на будь-який смак.
Маємо супутникове телебачення, інтернет, є комбіноване опалення: пічне й електричне, гаряча і холодна вода подається безперебійно, – розповідає власник туристичного комплексу Андрій Чернега.
А місцеві пригадують все, чому їх навчали бабусі. Шанувальників еко-туризму розважають майстер-класами.
Це обробка каменя, глина, ліпка, лялька-мотанка, писанка, бісер, – говорить історик Олександр Пірняк.
Не лише туристи, а й шамани, екстрасенси та езотерики зі всього світу щороку приїздять в Бушу. Село називають місцем сили.
Тут зберігся дохристиянський печерний храм. За словами істориків, йому щонайменше 5 тисяч років.
Є сакральні символи – ромб, квадрат, трикутник, коло. Крім того, сама символіка тварини, зображення людини навколішки перед деревом – все це разом об’єднується в одну сюжетну лінію, тобто створення, це культова річ тобто своєрідна ікона, – каже Олександр Пірняк.
А в лісовій хащі поблизу можна знайти джерело. За переказами, 300 років тому біля нього відьми збирались на шабаш.
Люди вмивали очі саме цією водою, вона була лікувальною, і є лікувальною і потім в них підвищувався зір. Бажання, яке загадати саме на цьому місці, кажуть, що збувалися, – розповідає Світлана Телець.
Вихідні в Буші обійдуться туристу у 200 гривень з людини. Дістатися до села можна маршруткою з Вінниці.
ВІДЕО: Сегодня