У Вінниці презентували чотири книжкові виставки на честь Василя Стуса

Новини Вінниці

6 січня цього року минає 80 років від дня народження видатного українського поета Василя Стуса. З цієї нагоди чотири відділи Вінницької обласної наукової бібліотеки імені Тімірязєва розгорнули книжково-ілюстраційні експозиції, які розповідають про умови виникнення шістдесятництва, постать Василя Стуса, а також представляють дослідження його творчості, спогади та роздуми про поета.

Відділ краєзнавства презентував виставку «Василь Стус – символ нації», у якій представлена добірка видань, що демонструють вплив Вінниччини на формування поета. Сектор газетної періодики підготував експозицію «Невпокорений лицар правди», яка складається з найактуальніших публікацій про Василя Стуса за останні роки. Серед презентованих періодичних видань чільне місце посідають і матеріали з газети «День». Найпопулярніші книги серед читачів презентував відділ попереднього замовлення. У експозиції «Голос обурення і протесту» представлені вибрані твори Василя Стуса та дослідження його творчості. А наймасштабнішу експозицію-портрет «Василь Стус – людина, поет, легенда» розгорнули в загальному читальному залі бібліотеки. Її підготував відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих. Виставка складається з трьох розділів і містить найновіші надходження бібліотеки.

«Вінницька обласна бібліотека імені Тімірязєва традиційно розгортає книжкові виставки з нагоди дня народження нашого земляка Василя Стуса. Цього року до ювілею поета чотири відділи вирішили розмістити у своїх читальних залах експозиції, у яких представлена різна література, на усі смаки, – розповідає в.о. завідувача відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Людмила Киричок. – Наш відділ підготував виставку-портрет Василя Стуса, яка складається з трьох розділів: «Українське шістдесятництво як «дух часу», «Незламний лицар свободи» та з «Голосу духовного вогню». У експозиції містяться книги, які розповідають про умови виникнення шістдесятництва, відображає творчість Василя Стуса, спогади про нього. Центральне місце займають книга сина поета Дмитра Стуса «Василь Стус: життя як творчість» та праця Василя Освієнка «Василь Стус: поет і громадянин», де міститься багато архівних документів, фотографій, спогадів та роздумів про поета. Найновішим виданням, яке презентоване на виставці, є вибрані твори Стусу. Його перевидали в Харкові 2017 році».

Бібліотекар додає, що останнім часом дедалі більше молодих людей почали цікавитися постаттю Василя Стуса, причому не стільки його творчістю, як біографією – життєвим шляхом. Особливо багато молоді збирається на традиційних Стусівських читаннях, які щороку у січневі дні, об’єднують цвіт вінницької інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея. Цього року літературні читання на честь Василя Стуса розпочнуться в бібліотеці 12 січня. Цей день бібліотекарі обрали не випадково, бо саме 12 січня 1972 року в Україні розпочалася операція «Блок», під час якої були арештовані українські письменники, художники, правозахисники. Був серед них і Стус, на долю якого випали важкі роки таборів і заслань.

Олеся ШУТКЕВИЧ,фото автора

Джерело: Газета День

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *