В 2017 році в Україні зняли 27 фільмів, які отримали 515 млн грн фінансування з держбюджету. На 2018-й закладено більше 1 млрд гривень на розвиток українського кінематографу.
Усі українські фільми, які цьогоріч вийшли у прокат, зібрав Еспресо.TV. У список не потрапили українські фільми, які показували тільки на кінофестивалях.
Бюджет фільму: 20 млн грн (10 млн Держкіно)
Касовий збір: 2,89 млн грн
Режисер: Заза Буадзе
Масові сцени, правдоподібні декорації, драма, смерть, дружба та боротьба – це все про фільм за мотивами роману Андрія Кокотюхи.
В центрі сюжету фільму "Червоний" молодий воїн УПА Данило Червоний, якого зіграв актор із Львівського тетру ім. Леся Курбаса. Герой підняв повстання у сталінському ГУЛАЗі, вижив та намагається вирватись на волю.
Режисер: Юрій Ковальов
Бюджет: 40,3 млн грн (18,1 млн. Держкіно)
Касові збори в Україні: 18,9 млн грн
Касові збори у світі: 19,7 тис доларів
Перше українське фентезі, яке побило рекорди прокату в перший же вікенд і зібрало 8,1 млн грн.
Картина розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Там він рятується від смертельних небезпек, зустрічає нових друзів та вступає в битву з міфічними істотами.
Бюджет: 10 млн грн (9,9 млн Держкіно)
Режисер: Марина Степанська
Як піднятись, впасти і знову намагатись піднятись – лейтмотив цього фільму. Події картини розвиваються в Києві у 2014 році. Головний герой – 27-річний хлопець, який в умовах "героїчного часу" намагається зробити непростий вибір.
Він музикант-вундеркінд, який тривалий час лікувався від алкогольної та наркотичної залежностей. Після реабілітації хлопця до себе у село забирає його дідусь.
Бюджет: 10 млн грн
Режисер: Олексій Шапарєв
На створення стрічки режисера надихнули успіхи олімпійського чемпіона з боксу Василя Ломаченка, якого тренував батько.
Фільм розповідає про перспективного боксера Тараса, який заробляє на життя вуличними боями. Однак згодом у нього захворіла мама і їй необхідна складна операція. Хлопець вирішує піти у бої без правил в нелегальному тоталізаторі, аби оплатити лікування.
Бюджет: 8,6 млн грн (4,2 млн Держкіно)
Касовий збір: 771 тис грн
Режисер: Аркадій Непиталюк
Суржик, алкоголь, село, стосунки, драма та музика "Воплі Водоплясова" – основні складові "Припутніх".
Сюжет фільму розповідає про один день у селі Припутні. Мама з донькою їдуть до бабусі в глухе село. Три покоління жінок, які роблять усе, аби нашкодити один одному. Мати калічить доньку, донька калічить онуку і так далі.
Бюджет: $10 тис
Збори: 50,6 тис грн
Режисер: Валентин Васянович
Нова драма від продюсера "Племені" поєднує елементи документального та ігрового кіно.
Фільм розповідає про весільного фотографа Костянтина Мохнача, який живе у великому місті та почувається дуже самотнім. На порозі 50-річчя герой розуміє, що втратив усе, що любив і до чого був прив'язаний.
Режисер: Петер Беб'як
Бюджет: 1,3 млн. євро (7 млн гривень від Держкіно)
Збір в Україні: 1,2 млн грн
Збір в світі: $ 2,2 млн
Це кримінальна драма про злочинців-контрабандистів. Про корупцію, дружбу, підступність і зраду найближчих. Події там розгортаються влітку 2007 року, коли Словаччина от-от вступить до "шенгену".
Для Адама – керівника контрабандної злочинної групи, починаються важкі часи. Він зразковий тато, чоловік та син і не хоче перевозити наркотики через кордон. Через це втрачає гроші, влазить у шалені борги, переживає зраду найближчого друга та наживає ворога – небезпечного і жорстокого мафіозі з Мукачево.
Режисер: Валентин Шпаков, Владислав Климчук
Бюджет – 4 млн грн
Збір – 5 млн грн
Перша спроба студії "Мамахохотала" посунути "Квартал 95" на ринку україномовного гумористичного кіно.
Фільм розказує про інвест-менеджера Максима, який не уявляє свого життя без новин та смартфону. Але одного дня усе, що він прочитав у новинах, втілюється в життя і Макс не знає як це виправити.
Режисер: Андео Маньяні
Бюджет: 1,2 млн євро (5,8 млн грн від Держкіно)
Збір в Україні – $50,2 тис
Збір в Італії – $265 тис
Тонка, іронічна та розумна комедія, яка сильно відрізняється від "класичних" примітивних комедій. Фільм вийшов у копродукції з Італією і це перший спільний проект між країнами.
В центрі – історія італійця Ісідоро (Ізі). Чоловік колись будував кар'єру автогонщика, але покинув спорт, коли одного разу заснув на перегонах.
Тепер йому 40, він досі живе з мамою і у нього затяжна депресія. Брат Ізі доручає йому відвезти тіло українського заробітчанина на батьківщину в Карпати. По дорозі починаються пригоди.
Режисер: Володимир Лерт
Бюджет: 20 млн грн (10 млн Держкіно)
Збір: 911 611 грн
Цей фільм став, напевно, найскандальнішим цьогоріч в українському прокаті. По-перше, більшість актори – росіяни і фільм російською мовою. По-друге, головні герої відкрито підтримують Путіна та анексію Криму.
Фільм створений за мотивами оповідань Шолом-Алейхема та розповідає про бідного молочника Тев'є, у якого 5 доньок. У чоловіка нав'язлива ідея видати своїх дітей за багатих чоловіків, але щось пішло не так.
Режисер: Тетяна Кулаковська та Анна Мартиненко
Документальний фільм про героїчну оборону Донецького аеропорту, розповідає про останні 5 днів героїчної оборони вже зруйнованої будівлі.
Це фільм-хроніка як підірвали новий термінал та як воїни виходили із зруйнованої будівлі, як помирали побратими та як рятували поранених.
Режисер: Тарас Томенко
Бюджет: 1,2 млн грн (800 тисяч гривень від Держкіно)
Документальний фільм про славнозвісний будинок "Слово". Харківська багатоповерхівка, в якій у свій час жили найяскравіші представники "Розстріляного відродження" і у якому вбив себе Хвильовий.
Фільм отримав багато схвальних відгуків від кінокритиків. Наприклад, Голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що фільм – це " цікаве історичне дослідження та майстерне художнє висловлювання".
Режисер: Ахтем Сеїтблаєв
Бюджет: 31 млн грн (10 млн грн від Держкіно)
Касові збори: 629,9 тисяч грн
Відомий український актор та режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеїтблаєв створив фільм про молоду дівчину Саіде, яка героїчно рятувала єврейських дітей.
"Чужа молитва" – драма, заснована на реальних подіях. Саіде Арифова дійсно жила під час Другої світової війни та була вихованкою Бахчисарайського притулку. Жінка померла в 2007 році.
Режисер: Ґеорґ Жено, Єлизавета Сміт
Фільм розповідає про учнів школи №3 містечка Миколаївка Донецької області. Місто під час бойових дій на Донбасі у 2014 році зруйнували снаряди, декілька з них потрапили і в школу.
У стрічці йдеться про 13 учнів, яким довелось дуже різко подорослішати через війну. Фільм складається лише з їх монологів. Діти розповідають про дружбу, перше кохання та плани на майбутнє після закінчення війни.
Режисер: Ахтем Сейтаблаєв
Бюджет: 48 млн грн (24 млн грн від Держкіно)
"Кіборги" – це фільм про 2014 рік, коли українські бійці 4 місяці тримали оборону аеропорту та вирішили стояти до кінця.
Це місце звело разом музиканта, сина багатих батьків, простих хлопців. Але всі вони хочуть тільки одного – щоб їх країна була захищена, щоб їх мами, дружини, дівчата і сестри були в безпеці.
Режисер: Дмитро Мойсеєв
Під час створення фільму автор керувався ідеєю про те, що потрібно бути вдячним за життя та за те, що у ньому відбувається.
Сюжет фільму розповідає про Ольгу. Жінка втратила дуже близьку людину та хоче сховатись від реальності і пережити горе. Вона купує машину та вирушає у подорож околицями Києва.
Головна героїня намагається втекти від себе, однак безуспішно. Протягом подорожі вона знайомиться із різними людьми, які вчать її жити та знову віднайти гармонію.
Режисер: Джордж Менделюк
Бюджет: $20 млн
Касові збори в Україні: 8,7 млн грн
Касові збори в світі: $900 тисяч
Канадський фільм, знятий в Україні за гроші української діаспори, який розповідає про історію кохання в розпал українського Голодомору.
В центрі сюжету – історію молодого українського хлопця, художника та нащадка козацького роду. Його родина та земляки стають жертвами Голодомору, тому він вирішує розповісти світові про ті жахіття, які відбуваються в Україні.
Режисер: Шарунас Бартас
Бюджет: 39,9 млн грн (11,4 млн грн від Держкіно)
Литовський фільм знятий у копродукції з Україною, який розповідає про українську війну. Більшу частину стрічки знімали біля лінії фронту, в селі Карлівка Донецької області.
В основі сюжету – історія молодих литовців Рокаса та Інги. Вони збирають гуманітарну допомогу українській армії та одного разу відвозять вантаж з Вільнюса до Києва.
Рокас хоче зрозуміти, що насправді відбувається на Донбасі та побачити на усе власні очі та відправляється на передову.
"Іній" – це фільм про війну, але військових дій у кадрі немає.
Режисер: Олег Борщевський
Бюджет: не розголошується
Збір: 21,7 млн грн
"DZIDZIO Контрабас" за перший вікенд зібрав 7,7 млн грн та вперше в історії очолив рейтинг прокатного списку в Україні.
Фільм розповідає про хлопця, який страшенно хоче бути знаменитим співаком. Але у нього не все виходить. Він живе в селі, його мама – у Португалії на заробітках. Вона регулярно шле йому гроші на будівництво хати. Головну роль у фільмі зіграв Михайло Хома, більш відомий як Дзідзьо, йому і належить ідея фільму.
Режисер: Лілія Солдатенко
Український комедійний пригодницький дитячий повнометражний фільм, знятий без державної підтримки.
Він розповідає про чотирьох друзів, які готують урок магії для дітей з притулку. Однак несподівано їх магія починає діяти і вони опиняються в чарівному королівстві, де мусять боротись із силами зла.