Психологи вважають, що звук будильника провокує стрес. Через це ранок людини починається з напруження нервової системи, що може негативно впливати на весь день.
Позбутися небажаного ефекту просто – достатньо навчитися прокидатися самостійно.
Крок 1. Зрозумійте свій біологічний годинник. Щодня записуйте, о котрій прокинулися і як почуваєтеся. Звертайте увагу, чи прокидались посеред ночі. Якщо так, значить цикл сну і неспання порушений. Аби його відновити, намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі і сонячному світлі. Крім того, варто переглянути вживання енергетиків та напоїв із високим вмістом кофеїну.
Крок 2. Вперше прокинутися без будильника краще у вихідний день. У будні варто змінити мелодію будильника на більш спокійну і тиху. При цьому треба пам'ятати, що організм позитивно відреагує на такий експеримент лише тоді, коли нічний сон триватиме не менше 7-8 годин.
Крок 3. Природа заклала раннє пробудження живих істот. Тому якщо дослухатися до неї – прокинутися буде простіше. Наприклад, можна нещільно закривати штори, щоб організм реагував на світанок. Або залишати вікно напіввідчиненим – і перші звуки міста стануть природнім будильником. Коли будете просинатися навіть під тиху мелодію, від будильника можна відмовитися назавжди.