Вінниця може забезпечити новорічними ялинками всю Україну. На спеціальних плантаціях їх виростили аж 300 тисяч. Щодня лісівники доглядають за ялинками: охороняють їх, підживлюють та обрізають аби вони були пишними та гарними.
У Вороновицькому лісі під Вінницею – запах нового року. Тут вирощують сосни та ялинки. На спеціальній плантації їх більше 25 тисяч.
Вінницькі лісівники запевняють, новорічними ялинками можуть забезпечити всю Україну. А оптовики можуть не погано заробити на новорічних деревах.
Є ялинки, починаючи від метра висоти і закінчуючи 5-6 метрів для великих приміщень, для навчальних закладів, для шкіл, для лікарень. Діє гнучка система знижок для оптових покупців, – говорить головний лісничий державного підприємства «Вінницький лісгосп» Євген Ільченко.
Ялинка повинна бути обов’язково чіпованою, пишною та мати насичений зелений колір. Це означає, що дерево було зрізане на плантації за день-два до продажу. Тоді вона довше простоїть навіть у теплому місці. Але серед українців стає модним купувати ялинку або сосну у горщику. Вітм одразу до кімнати заносити її лісівники не радять.
Дайте їй акліматизуватися в якійсь кімнаті при плюсовій температурі – 2-4 градуси протягом 3-4 днів. Потім пересаджуйте її в більший горщик і цей горщик закопуйте в землю і ви зможете тоді її на новий рік знову заносити в свою кімнату, – розповідає речник обласного управління лісового і мисливського господарства Станіслав Вовк.
Вінницькі ялинки вже почали вибирати до продажу. Роздрібна вартість зрізаного дерева – 100 гривень. У горщику – 250. А от штраф за незаконно зрубане дерево – 500 гривень.