Навіщо вінницькі АТОвці приносили землю під стіни ОДА (відео)

Відео Новини Вінниці

Кілька десятків учасників бойових дій та членів їхніх сімей, а також родичі загиблих АТОвців сьогодні, 20 листопада, вийшли на пікет під стіни Вінницької ОДА та облради. На сходах до адмінбудівлі вони виставили три пакунки із землею та банер з написом: «Не даєте землі нам – ми принесли землю вам!»

Ми хочемо, щоб в ОДА покроково розробити схему – як влада бачить подальше надання землі – по 2 гектари – для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО. Адже є публічна кадастрова карта, де вказано, що земля зарезервована для учасників АТО, але процес загальмовано ще з літа, – говорить секретар спілки учасників АТО Хмільницького району вдова учасника АТО Надія Сівоха

За її словами, виділення землі АТОвцям важко проходило непросто, а після прийняття 413-ї Постанови Кабміну 7 червня цього року – взагалі призупинилось.

До мітингарів вийшли заступник голови ОДА Олександр Крученюк та начальник Головного управління Держгеокадастру в області Юрій Козак. Посадовці переконували, що масової проблеми з виділенням землі АТОвцям на Вінниччині немає, а кожне конкретне питання слід вивчати і вирішувати в індивідуальному порядку.

Немає в мене впливу на сільських голів, навіть не землевпорядників сільських. По всіх питаннях я готовий допомогти, виїхати на місце і надати консультації, в тому числі – сільським головам. Уже 12 тисяч учасників бойових дій звернулися до органів Держгеокадастру Вінниччини і отримали майже 15 гектарів землі, – каже Юрій Козак.

У мене конкретне питання: як вплинути на голову селищної ради, якщо питання про виділення землі під забудову блокується майже два роки? – звернувся до керівника Держгеокадастру Вінниччини боєць АТО, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, турбівчанин Микола Казаков. – Є ділянка, вона чиста, там в минулому був відстійник цукрового заводу. Тепер ця земля у віданні селищної ради. Ще півтора року тому одразу після виборів наш селищний голова пообіцяв цю землю нам, ми всі написали заяви, їх прийняли, внесли в реєстр. Спочатку хоча б щось говорили й обіцяли, але прогресу – нуль…

Пропонують нам ті ділянки, де вже є власники, або за які судяться, – говорить АТОвець з Барського району Анатолій Гуцал.

Каже, що його заяву на землю районні чиновники задовольнили і послали робити документацію, а з’ясувалось, що земля вже чиясь.

Я – інвалід війни, учасник АТО, ветеран військової служби вже рік бігаю по цих кабінетах і не можу добитися того, що мені належить за законом. Мене запевнили, що земля є, ніхто не сказав, що там є споруда, є власник. Там зараз щось розвалене, як після війни…

Ваше питання розглядалося, вивчалося. І якщо там є якісь руїни, візьміть довідку із сільської ради, що це не чиїсь майнові паї, що цей господарський двір відноситься до земель запасу і питання буде зняте, – відповів Юрій Козак.

Для чого тоді ця держиморда сидить тоді в районі і дає мені викопіювання на цю землю? Там є 28 гектарів і їх отак «дають» учасникам АТО.

Якби ви приїхали до мене на прийом, або на прийомі в Бару це питання розглядали, ми б знайшли повне розуміння і консенсус, а не на майданах, на емоціях…

Бо вже набридли ці слова, а результату – нуль…

Якщо там майна немає і сільрада дасть підтвердження, це питання буде зняте, – запевнив Юрій Козак.

Учасники пікету підписали і передали звернення до голови ОДА Валерія Коровія, у якому, зокрема, йдеться: «Просимо Вас розробити дієву покрокову схему та визначити найкоротші терміни для забезпечення всіх учасників АТО, які бажають скористатися правом на отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства площею 2 га та садівництва – 0,12 га». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *