У Вінниці 22-річний хлопець одружився на 79-річній бабусі. Розписали наречених за один день – це дозволяє закон, якщо в одного із пари є серйозні проблеми зі здоров’ям. Саме це і насторожило військових. Вони не повірили у щире кохання парубка й бабусі. Адже одружилась пара якраз перед осіннім призовом до армії.
Юрист Богдана Ліпа-Паскопас понад 10 років реєструє шлюби у вінницькому ДРАЦсі. Каже, такого весілля ще не бачила. Усе було скромно, без білої сукні та святкової церемонії.
Якщо є загрози життю, важка хвороба одного з наречених, або інші серйозні причини, керівник має право скорочувати термін реєстрації на підставі представлених документів. Дійсно, у цієї пари були медичні підстави, щоб їх розписати, – говорить Богдана Ліпа-Паскопас.
Те, що це не типовий шлюб, працівники ДРАЦу збагнули не одразу.
У щирі почуття хлопця до 79-річної бабусі не повірили військові. Вони переконані, що шлюб Олександра із жінкою, яка майже на 60 років старша – спроба ухилитись від служби в армії. Окрім цього, сам Олександр повідомив, що це – його двоюрідна бабуся.
25-го жовтня цього року отримав бойову повістку на відправку на 7 листопада до Збройних Сил, як призивний. 31-го числа він приходить з батьком до нас. Батько каже, що син до армії не піде, бо він одружився. В нього дружина – інвалід першої групи. На наступний день в нас було засідання призовної комісії, де цей хлопчик прийшов і в очі всій призовной комісії сказав: «Так, це моя друга бабуся, я теж за нею буду доглядати», – розповідає військовий комісар Вінницького об’єднаного міського комісаріату Олександр Данилюк.
Поспілкуватись із нареченими журналістам не вдалось. Натомість батько Олександра каже, що молодята поїхали у медовий місць до… Нью-Йорка.
Це не коментується, мене ж ваше приватне життя не цікавить, значить не чіпайте наше. Виїжджайте на Манхеттен, беріть інтерв’ю, – сказав батько нареченого Юрій.
Жодних порушень у нетиповому шлюбі не бачать і юристи. Довести його фіктивність можна лише у суді.
Шлюб є фіктивним, якщо він укладений чоловіком та жінкою або одним з них без наміру створення сім’ї та набуття прав на обов’язки подружжя. Але це може бути визнано тільки за рішенням суду, – каже начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного управління юстиції у Вінницькій області Олена Єфіменко.
Але для цього, говорять юристи потрібно спостерігати за подружнім життям молодят. Натомість у комісаріаті налаштовані рішуче. Справу передадуть до обласного військкомату. Там мають вирішити чи передавати справу до суду.
кому на …й! нужна ваша позорная нищая армия !!! любой способ хорош что бы миновать это дерьмо!!! пусть мразь петя со своим ублюдком идет в армию!!!!!!!!!!!!!!!!