Журналісти CNN обрали сім найгарніших бібліотек з усього світу.
До списку, який опублікувало видання CNN, увійшли сім бібліотек з різних країн та континентів, які приваблюють своєю архітектурою та інтер’єром в “епоху електронних книжок та айпадів”.
Перша читальня зі списку – Центральна Бібліотеку Сіетлу (Сполучені Штати). Відзначається, що цей заклад притягує туристів зі всього світу, які приїздять подивитися на незвичну споруду. Будівлю спроектував видатний голандський архітектор Рем Колхас. У бібліотеці проходять виставки мистецтва, презентації книжок та інші заходи, також вона відкрита для туристів, для яких тут проводять спеціальні екскурсії.
Другу сходинку посіла бібліотека Трініті Коледжу в Дубліні. Ця найстарша бібліотека країни була зведена в ірландській столиці у 1592 році за наказом королеви Єлизавети I. Найцікавіший факт, пов’язаний з бібліотекою Трініті Коледжу, це те, що в ній розташовується найбільша читальна зала (так звана Довга кімната), де зберігається 200 тисяч найстаріших книжок бібліотеки. У тому числі туристів притягує Келлська книга – середньовічний манускрипт, прикрашений витонченими мініатюрами та орнаментами.
Бібліотека Гейзеля розташована при Каліфорнійському університеті (Сан Дієго, США). Ця сучасна бібліотека відома в першу чергу завдяки вигляду будівлі, яку порівнюють з космічним кораблем. Ця подібність не є випадковою: будівлю спроектував архітектор Вільям Перейра, який до того брав участь у запуску справжніх космічних кораблів. Бібліотеку Гейзеля часто знімають у науково-фантастичних фільмах.
Дельфтська бібліотека є частиною кампусу нідерландського Університету технологій. У цьому хранилищі зберігається більше 862 тисяч книжок та 16 тисяч журналів. При цьому більша частина бібліотеки розташовується під землею, тоді як дахом слугує вкритий травою пагорб. Ця підземна читальна є одним з найцікавіших зразків модерністської архітектури.
П’яту сходинку в рейтингу посіла Александрійська бібліотека, створена на місці однієї з найдавніших у світі. Перша Александрійська бібліотека загинула у пожежі у IV столітті нашої ери. Читальня була відновлена у 2002 році на узбережжі Середземного моря. Журналісти СNN відзначають, що бібліотека виглядає як модерністський малюнок.
Ще одним зразком модерністської архітектури є Штутгартська міська бібліотека. Вона зведена у вигляді білого кубу. Разом з Музеєм Порше, розташованим неподалік, ця читальня є однією з найцікавіших будівель у місті. Її архітектор заявляв, що надихався будівлею Пантеону.
Останньою у списку є Бісханська публічна бібліотека у Сингапурі. Її спорудили таким чином, щоб вона нагадувала будинок на дереві. Також стіни бібліотеки мають нагадувати книжкові полиці. Окрім цього, захват туристів викликають скляні стіни, крізь які можна спостерігати, як люди ходять між стендами з книжками та читають.
За інформацією: Інфотаб