У середу, 4 жовтня, у Вінницькому національному технічному університеті розпочала роботу XVIII Міжнародна науково-технічна конференція АС ПГП «Промислова гідравліка і пневматика».
У її рамках відбудеться науково-практичний семінар «Застосування 3D принтерів у технологічних процесах на підприємствах Подільського регіону».
АС ПГП — Асоціація спеціалістів промислової гідравліки та пневматики на пленарному засіданні конференції відзначила нагородами вчених ВНТУ.
Медаль «За заслуги» імені Трифона Башти — засновника української наукової школи промислової гідравліки, вручили декану факультету машинобудування і транспорту, професорові Юрію Бурєннікову та завідувачу кафедри технології та автоматизації машинобудування, доктору технічних наук, професору Леоніду Козлову.
Конференція «Промислова гідравліка і пневматика» проводиться уже 27 років — стільки ж існує АС ПГП. Фахівці з нетерпінням чекають цю наукову подію, — каже заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри НТУУ «КПІ», доктор технічних наук, професор Василь Струтинський.
А мета конференції — пожвавлення професійних контактів між спеціалістами у галузі промислової гідравліки та пневматики, обмін інформацією та підвищення наукового і технічного рівня розробок.
Нині працюють такі секції:
– Технічна гідромеханіка;
– Гідромашини і гідропневмоагрегати;
– Системи приводів. Елементи і системи гідро пневмоавтоматики;
– Нові матеріали та технології в машинобудуванні;
– Загальні питання промислової гідравліки і пневматики, енергозбереження та екологія.
Вінниця для Асоціації — віхове місто. Тут у ВНТУ ми збираємося уже втретє, — розповідає виконавчий директор АС ПГП Валерій Бадах, завідувач кафедри гідрогазових систем Національного авіаційного університет. — Тут у Вінниці у 2003-му році започаткували свій фаховий журнал «Промислова гідравліка і пневматика», який нині є потужним виданням. Сьогодні у Вінниці повинні обрати президента Асоціації і внести зміни до статуту АС ПГП. Очікуємо також потужний виступ аспірантів уже з готовими дисертаційними роботами. Такі фахові зустрічі є неабияким стимулом до праці, адже заряджають новими ідеями і позитивом.
До речі, за рішенням конференції матеріали кращих доповідей публікуватимуться у всеукраїнському науково-технічному журналі «Промислова гідравліка і пневматика».
Нагорода є для мене несподіванкою і великим авансом. Дуже приємно знову у ВНТУ бачити знайомі обличчя колег з усієї України. З часу, як у 1967-му році приїхав до ВНТУ Ігор Матвєєв і запросив сюди Ігоря Неміровського у нашому виші почала розвиватися наукова школа з гідравліки. Нині наші вчені добре знані в Україні, насамперед своєю науковою результативністю, – каже професор Юрій Бурєнніков.
У конференції беруть участь понад 60 фахівців — не лише науковці, викладачі, аспіранти, а й промисловці.
Наше підприємство — виробник гідравліки і пневматики. Що наука напрацювала — ми втілюємо в життя. Тож, запорука нашого успіху — розвиток науки, – говорить директор науково-виробничого підприємства «Асток» Віктор Розумков.
За інформацією: Прес-центр ВНТУ