Наступного року Міносвіти впровадить деякі зміни до проведення тестування. Відомство ухвалило відповідну постанову.
Так, зовнішнє незалежне оцінювання триватиме з 22 травня по 14 липня. Випускники зможуть пройти тестування максимум з 4 предметів. До програми включили українську мову та літературу, історію України, математику, біологію, географію, фізику, хімію та англійську, іспанську, французьку і німецьку мови. Тест з російської скасували. Його запровадили 2011-го.
Результати ЗНО з трьох предметів одинадцятикласникам зарахують як результати державної підсумкової атестації. Це українська мова, математика чи історія та один з навчальних предметів за вибором.
Крім того, ЗНО з української мови писатимуть випускники коледжів та професійно-технічних училищ.
"Таке нововведення достатньо ризиковане. Рівень знань у коледжах бажає бути кращим, тому випускники можуть завалити тестування", – каже Gazeta.ua освітній експерт Андрій Черних.
Український центр оцінювання якості освіти наступного року впровадить зміни до проведення тестів з іноземних мов. Використають тести двох рівнів складності – В1 і В2. Випускники, які хочуть зарахувати результат ЗНО з іноземної як ДПА, мають складати предметний тест рівня В2.
"Усі випускники мають мати право обирати іноземну мову як ДПА. Не повинно бути вимог В1 чи В2. Нововведення до тестування з англійської порушує права дітей, які навчались у непрофільних класах. Слабші діти із профільних класів повинні мати можливість вибору В1, а сильніші з непрофільних – мати право на здавання В2", – розказує Андрій Черних.
Відтепер тестування матимуть частину "Розуміння мови на слух". Вона передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.