Близько двох сотень вінничан брали участь у подіях 10 вересня у пункті пропуску «Шегині» на українсько-польському кордоні.
Про це повідомив координатор Вінницької обласної партійної організації «Рух нових сил» Леонід Марцинковський.
Кількість тих вінничан, які повідомили організаторів про свою поїздку і зверталися за організаційною підтримкою, – близько 200 чоловік, але були ще й такі, що їхали самостійно, – сказав Леонід Марцинковський.
На прес-конференції, що відбулась сьогодні, 12 вересня, у Вінниці він також переконував журналістів, що ніякого «прориву» державного кордону 10 вересня не було.
Коли ми абсолютно спокійно перетнули польський кордон, тобто вже були на території України, митниця та прикордонники без всяких причин відмовилися взагалі забезпечити пропуск громадян України на її територію. Народні депутати, з огляду на те, що пункт пропуску, начебто, було заміновано, звернулися із письмовою заявою про забезпечення захисту. На цю заяву не відреагував відповідальний, тому з боку групи, яка прибувала на територію України, всі дії було вжито через те, що була очевидна небезпека. Відбулись ті обставини, за яких ці люди пройшли далі на територію України, – зазначив Леонід Марцинковський.
За його словами, Михайло Саакашвілі планує активно займатися політичною діяльністю і здійснити турне всіма обласними центрами України. Щоправда, коли він побуває у Вінниці, наразі не відомо.
Тим часом, в МВС повідомили про затримання п’яти осіб за фактами подій у пункті пропуску «Шегині».
«Сьогодні, 12 вересня, у рамках розслідування кримінальних проваджень за фактами подій, що мали місце 10 вересня на пункті пропуску «Шегині» на українсько-польському кордоні, поліцією Львівської області в порядку ст. 208 КПК України затримано п’ятьох активних учасників тих подій, які, зокрема, застосовували фізичне насильство до службовців ДПСУ.
Правоохоронцями також встановлені особи шести можливих організаторів порушення громадського порядку поблизу державного кордону, а також 32 активних учасники тих подій. Понад 100 осіб допитані як свідки цього інциденту. Кільком народним депутатам у належному порядку направлені повідомлення про виклики для проведення слідчих дій», – йдеться у повідомленні Департаменту комунікації МВС України.
У поліції надано кваліфікацію подій на пункті пропуску за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 2 ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб), ч. 4 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 293 (Групове порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України.
Крім того, Державною прикордонною службою складено 15 адміністративних протоколів за ст. 204-1 (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Серед осіб, стосовно яких складено адміністративні матеріали, зокрема, – чотири представника ЗМІ та 10 іноземних громадян.