Що побачили представники ОТГ Сумщини на Вінниччині

Новини Вінниці

Представники ОТГ Сумщини під час навчального візиту до Вінницької області, який відбувся 22-23 серпня.

Голови та працівники виконкомів з об'єднаних громад однієї з найпівнічніших областей України приїхали на Поділля з надією перейняти кращий досвід у сфері енергозбереження, модернізації закладів первинної медицини, стратегічного планування і ефективного фінансування соціальної сфери у своїх колег.

Протягом першого дня візиту сумчани побачили, як барчани готуються до третього засідання робочої групи з написання Стратегії розвитку, пройшлись руїнами старовинної Барської фортеці, яка, як зазначив місцевий краєзнавець Сергій Мірчук, була другою за розміром після кам'янецької, побачили, як у Вінницькому ЦНАП, що по вулиці Брацлавській надають до 300 різноманітних послуг населенню, у тому числі — з реєстрації і перереєстрації транспортних засобів. Після обіду гості з півночі України заїхали у Северинівку, де гостинний голова громади Олександр Христюк поділився досвідом залучення іноземних грантів на розвиток територій, пояснив, як використовувати енергію землі (тепловий насос) для обігріву медичної амбулаторії і розказав, на які “підводні камені” натикається молода Северинівська громада на чергових етапах свого становлення.

Другого дня сумчани вирушили на південний схід Вінничини, де на них у Вороновиці чекав голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько та директор Вороновицького музею/палацу Грохольських-Можайських Віктор Дем'яненко. Господарі розповіли, як їм вдалось повністю зреалізувати за кошти – понад 250 тисяч євро ремонт місцевої історичної пам'ятки та про плани реконструкції збережених з початку XX ст. двох залів палацу. По дорозі до Тульчина гості побачили “подільську Швейцарію”, мальовничий палац Потоцьких у Сокільці і каплицю “пера” відомого архітектора Городецького у Печері.

Незважаючи на дощ, яким Тульчин привітав гостей, зустріч з провідним спеціалістом з впровадження заходів розвитку програм врядування Тетяною Сокур і секретарем міської ради Оксаною Трач виявилась дуже продуктивною і показала, що через спільний “старт” у грудні минулого року ця громада і більшість сумських перебувають приблизно на однаковому етапі розвитку.

Завдяки об'єднанню, у селах громади вперше від здобуття Україною незалежності почали якісно ремонтувати дороги. Ми беремо участь у багатьох міжнародних проектах і самі користаємось можливістю, яку надає Вінницький ВП ЦРМС, їздити з подібними навчальними візитами до інших регіонів, – зазначила пані Тетяна.

Окрасою Тульчина є відомий на весь світ “Подільський Версаль” – палац Потоцьких з XVIII cт. Про “Тульчин Операфест” – культурне дійство, яке відбулось у червні поточного року за участі десятків тисяч туристів, також йшла мова під час зустрічі з гостями з Сумської області. Цей культурний проект відбувся завдяки наполегливій праці місцевих ОМС, обласної влади та міністерства культури, і зумів показати, що навіть невелика громада, яка знаходиться 70 кілометрів від обласного центру, може ефективно і якісно співорганізовувати події національного рівня.

“Родзинкою” навчального візиту на Вінниччину для сумчан стала поїздка до Томашполя, центру об'єднаної громади. Місцевий голова Валерій Немировський влаштував гостям теплий прийом і поділився секретом, як завдяки співпраці з бюджетоутворюючим підприємством, цукровим заводом на 1100 робочих місць, зробити Томашпіль і навколишні села комфортними і привабливими для життя.

Нами досягнута домовленість про будівництво інвестором на території селища семиповерхового сучасного житлового будинку, ми отримуємо постійну експертну підтримку від Фонду Ганса Зайделя, а Томашпільська опорна школа має повне право називатись однією з найкращих в Україні, – зазначив Валерій Немировський.

Гості з Сумської області на власні очі переконались, що школа, балансова вартість, якої наближається до 30 мільйонів, дійсно пропонує своїм учням дотримання високих стандартів комфорту і педагогічного виховання. Туалети, дві спортивні зали, розділені блоки початкової, базової і середньої школи, корт для хокею на траві і окремий комплекс для навчання автосправі. Фіналом перебування у Томашполі стало вручення гостям сувенірних наборів на честь 400-річчя селища і відвідини місцевого комунального господарства, яке обладнане усією необхідною технікою для ремонту дорожньої інфраструктури.

Сумчани повертались додому задоволені і сповнені вражень. Навчальний візит представників об'єднаних громад Сумщини організовано за підтримки програми U-LEAD. Експертний супровід на території Вінницької області здійснювали радники з регіонального розвитку Вінницької і Сумської областей Юрій Войціцький і Григорій Стариков.

За інформацією: Юрій Войціцький, радник з регіонального розвитку, Вінницький ВП ЦРМС, decentralization.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *