Поблизу Ладижина на Вінниччині приступили до спорудження першої черги біогазового комплексу потужністю 10 МВт на виробничих потужностях «Вінницької птахофабрики» агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт».
За словами голови правління холдингу Юрія Косюка, сума інвестицій в першу чергу будівництва складе 27 мільйонів доларів США.
На думку ініціаторів проекту, це дозволить забезпечити безвідходне та екологічно безпечне виробництво на птахофабриках компанії, а також – вирішити проблему утилізації курячого посліду, що часто провокувала напружені стосунки між місцевими мешканцями та інвестором.
– Наразі на будівельному майданчику розпочато земельні роботи, очікуємо, що в другій половині вересня безпосередньо приступимо до будівництва. А завершити першу чергу біогазового комплексу маємо до кінця 2018-го року, – розповів директор відокремленого підрозділу «Біогаз-Ладижин» Іван Тракслер.
За його словами, біогазовий комплекс біля Ладижина буде найбільшими в Україні, а за обсягами переробленого посліду – найпотужнішим у Європі. Адже після введення в експлуатацію першої черги комплексу тут перероблятимуть 460 тонн посліду за добу, а друга черга дозволить цей показник подвоїти. Вдвічі планується збільшити і потужність біогазового комплексу після введення його другої черги – до 20 МВт.
Про ефективність ідеї безвідходного виробництва свідчить робота аналогічної, але менш потужної біогазової станції ПРАТ «Оріль-Лідер», що також входить до холдингу МХП на Дніпропетровщині.
Введений в дію 2013-го року комплекс нині виготовляє 76% усього біогазу України. Крім того, за січень – червень 2017-го року тут вироблено понад 18,6 млн кВт/год електроенергії, що становить 0,026% усієї згенерованої за цей час електрики в Україні або майже половину електроенергії, виробленої біогазовими станціями.
Крім того, як повідомив Іван Тракслер, нині вивчається можливість встановлення на пташниках компанії сонячних колекторів потужністю до 100 МВт.