Вихованці інтернатів Вінниччини чекають на офіційних наставників

Новини Вінниці

Сьогодні, 21 серпня, у Вінниці голова ОДА Валерій Коровій та керівник громадської організації «Одна надія» Тетяна Іордан підписали меморандум про підтримку впровадження в області програми наставництва для дітей – вихованців інтернатних закладів.  

За словами Тетяни Іордан, після ухвалення восени минулого року Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», кожна дитина, що виховується в закладах інституційної форми опіки, юридично має право отримати свого наставника.

Це не обов’язково має бути заможна людина. Головне – відчувати дитину і її моральні потреби, наставляти і ділитися власним досвідом подолання життєвих проблем. У нас, наприклад, є чоловік, який працює сантехніком, але він уже успішно був наставником трьох доволі важких підлітків. Кожен, хто хоче стати наставником, проходить спеціальні тренінги. Зараз в Україні своїх наставників чекають 106 тисяч дітей, – говорить Тетяна Іордан.

За її словами, лише 8% дітей, які виховуються в інтернатах, мають статус сироти чи дитини позбавленої батьківського піклування, тобто можуть претендувати на усиновлення або опікунство. Всі інші – діти, які юридично мають батьків, а відтак не можуть бути всиновлені або влаштовані в сім'ю. Тому саме наставництво актуальне для всіх дітей, які потрапили в систему інтернатів. Їм життєво необхідна підтримка дорослого друга.

На Вінниччині в 36 закладах інституційної форми опіки різного підпорядкування виховується близько 4-х тисяч дітей. Громадська організація «Одна надія» готова співпрацювати з усіма інтернатами і готувати усіх охочих стати наставниками. До активної співпраці з волонтерами керівників інтернатних закладів та соціальних служб  закликав голова ОДА Валерій Коровій.

Для нас цей проект – цікавий і потрібний інструмент допомоги дітям. Адже не секрет, що нинішня система роботи з такими дітьми далеко не досконала, – зазначив Валерій Коровій.

Для довідки. Після виходу з інтернатних закладів:

– Кожна 2 дитина скоює злочин;

– Кожен 5 – стає безхатченком;

– Кожен 7 – здійснює спробу самогубства;

– Тільки 1% дітей-сиріт отримує вищу освіту.

Упродовж 7 років уже більше 1300 людей в Україні стали Наставниками і друзями для дітей з інтернатів. Вони допомагають дітям відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, визначитися з професією, вибудовують моральні цінності, вчать робити вибір, вирішувати повсякденні проблеми та спілкуватися з людьми.

Кожен Наставник обов'язково проходить навчання і підписує Договір про наставництво, тому наставництво – це впорядковане професійне волонтерство.

За даними «Віgbrothersbigsisters» USA, вихованці, які регулярно зустрічаються зі своїми Наставниками:

• На 46% менше схильні до вживання наркотиків;

• На 27% менше схильні до зловживання алкоголем;

• На 55% більше здатні вступити до університету;

• На 78% більше схильні регулярно брати участь у волонтерській діяльності;

• На 90% більше зацікавлені в тому, щоб теж стати Наставниками;

•На 130% більше готові займати лідерські позиції та керівні посади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *