У Вінниці тривають роботи з ремонту закладів культури, в тому числі – бібліотек.
Так, капітально ремонтують та утеплюють фасад та дах бібліотеки-філії №1, що по пр.Коцюбинського,49. Це один з найстарших закладів культури в місті, який був заснований ще у 1902 році. Щорічно послугами бібліотеки №1 користуються понад 5 тис. дорослих вінничан. Роботи розпочались ще в травні, їх планується завершити у вересні. У бібліотеці замінено газовий котел на автономну опалювальну систему, зроблено капітальний ремонт підлоги, встановлено металопластикові вікна та двері.
Завершується й ремонт у бібліотеці-філії №14 (вул. М.Вовчка,39), який розпочався у квітні. Цей заклад обслуговує щорічно понад 750 користувачів мікрорайону Хутір Шевченка і займає помітне місце у його житті, адже є єдиним культурно-освітнім закладом віддаленого мікрорайону міста.До бібліотеки вже підведено систему водопостачання та водовідведення, раніше централізованого водопостачання та водовідведення тут не було. Вже замінено систему автономного газового опалення, зроблено капітальний ремонт підлоги, замінено вхідні та внутрішні двері. А також – утеплено та капітально відремонтовано покрівлі, утеплено фасад будівлі тощо. Залишилось провести благоустрій прилеглої території.
У Вінниці всього 17 бібліотек, послугами яких користуються 47,5 тисяч абонентів, у закладах працює понад 50 гуртків. Тобто бібліотека – це не лише місце, де можна взяти книгу, щоб її прочитати, це центр культури в тому чи іншому мікрорайоні. Наприклад у бібліотеці №1 є 5,5 тисяч абонентів, у філії №14 – 750. Враховуючи стан будівель, які зведені на початку та в середині 20 століття, в цьому році ми робили капітальний ремонт двох бібліотек з утепленням, ремонт самих приміщень, заміна систем опалення, встановлення індивідуального опалення. У бібліотеці №14 облаштовано водопровід та водовідведення, якого раніше не було. Також щороку ми купуємо нові меблі для певних бібліотек, поповнюємо фонд, в цьому році закуплено 2200 книг. Думка, що зараз ніхто не читає паперові книги, дещо хибна. Наприклад, мені цікавіше читати паперові книги, на планшеті інше сприйняття. Пріоритетом для мене є історичні книги, також в силу своєї роботи читаю книги пов’язані з урбаністикою, міським плануванням, фінансами. Це вже спеціалізована література. Взагалі, сьогодні багато людей почало цікавитись історією, культурою нашого краю та України в цілому, – зазначає міський голова Сергій Моргунов.
За інформацією: vmr.gov.ua